Spotkanie z psychologiem

Data publikacji: 22/09/2021

 

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z psycholog Aleksandrą Milczarek, podczas którego porozmawiamy o trudach izolacji i ciężkim powrocie do szkoły.

 

 

 

Czas nauki zdalnej i izolacji był pełen wyzwań dla dzieci, młodzieży i rodziców. Część osób tęskniła za częstym kontaktem z rówieśnikami na żywo, część odczuwała ulgę kiedy nie musiała wychodzić z domów. Był to też czas pełen wyzwań dla rodzin, które musiały na nowo zorganizować swoje życie i znaczeni więcej czasu spędzać we wspólnej przestrzeni. Czas powrotu do nauki w szkole wiąże się z kolejną zmianą, która te nie jest dla wszystkich łatwa. Na spotkaniach przyjrzymy się temu jak dzieci i młodzież przeżywają ostatnie emocje, zastanowimy się też nad tym w jaki sposób można radzić sobie z tymi emocjami i wspierać bliskie osoby, dbają przy tym o siebie.

 

Spotkanie poprowadzi psycholog Fundacji, Aleksandra Mielczarek. Absolwentka Uniwersytetu SWPS oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Ukończyła I stopień kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jest w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. W Fundacji pracuje w programie Pomocy Telefonicznej jako konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla stażystów z zagadnień związanych ze świadczeniem pomocy psychologicznej przez telefon i online. Prowadzi warsztaty dla młodzieży, rodziców i profesjonalistów na tematy takie jak komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem.

 

Spotkania dla trzech grup odbiorców odbędą się w Bibliotece Głównej w dniu 29 września 2021 r.

  • Spotkanie dla dzieci: 16:00 – 17:00.
  • Spotkanie dla rodziców i nauczycieli: 17:00 – 18:00 (*w tym czasie zorganizujemy zajęcia dla dzieci i zajmiemy się nimi)
  • Spotkanie dla młodzieży: 18:00 – 19:00

Obowiązują zapisy: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl lub telefonicznie w Bibliotece Głównej

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl