Czas nauki zdalnej i izolacji był pełen wyzwań dla dzieci, młodzieży i rodziców. Część osób tęskniła za częstym kontaktem z rówieśnikami na żywo, część odczuwała ulgę kiedy nie musiała wychodzić z domów. Był to też czas pełen wyzwań dla rodzin, które musiały na nowo zorganizować swoje życie i znaczeni więcej czasu spędzać we wspólnej przestrzeni. Czas powrotu do nauki w szkole wiąże się z kolejną zmianą, która te nie jest dla wszystkich łatwa. Na spotkaniach przyjrzymy się temu jak dzieci i młodzież przeżywają ostatnie emocje, zastanowimy się też nad tym w jaki sposób można radzić sobie z tymi emocjami i wspierać bliskie osoby, dbają przy tym o siebie.
Spotkanie poprowadzi psycholog Fundacji, Aleksandra Mielczarek. Absolwentka Uniwersytetu SWPS oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Ukończyła I stopień kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, jest w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Centrum CBT. W Fundacji pracuje w programie Pomocy Telefonicznej jako konsultantka telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116111. Zajmuje się również prowadzeniem szkoleń dla stażystów z zagadnień związanych ze świadczeniem pomocy psychologicznej przez telefon i online. Prowadzi warsztaty dla młodzieży, rodziców i profesjonalistów na tematy takie jak komunikacja, asertywność, radzenie sobie ze stresem.
Spotkania dla trzech grup odbiorców odbędą się w Bibliotece Głównej w dniu 29 września 2021 r.
Obowiązują zapisy: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl lub telefonicznie w Bibliotece Głównej
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.