Świat emocji dziecka – wernisaż wystawy i warsztaty z Joanną Strękowską

Data publikacji: 25/11/2021

4 grudnia zapraszamy na niezwykły wernisaż wystawy ilustracji książkowej oraz warsztaty z Joanną Strękowską, autorką książki “Czerwony kłopot”.

“Książka obrazkowa to pierwsza galeria sztuki, którą odwiedza dziecko”. Květa Pacovská.

Na wystawie przygotowanej przez wydawnictwo Wilga zobaczycie prace polskich i zagranicznych ilustratorów. Każda z nich to przykład oryginalnego stylu, a w zestawieniu pokazują różnorodność i bogactwo graficzne książki obrazkowej. Za sprawą tej wystawy chcemy pokazać, że książki dla dzieci, zwłaszcza najmłodszych, to nierozerwalne połączenie słowa i obrazu. To właśnie ilustracja wprowadza dziecko w treść książki, pozwala oswoić różne – często trudne – tematy i kształtuje wrażliwość estetyczną. Przy każdej ilustracji znajdziecie cytat z książki, który przybliża jej treść, odnosi się do emocji lub relacji. To także świetny punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi o tym, czego dotyczy dana ilustracja, co na niej widzą i jak ją interpretują. Na każdej planszy umieściliśmy też QR kody. Jeden z nich przeniesie Was do strony z informacjami o książce. Drugi to materiały do pobrania dotyczące prezentowanej pozycji, które zapewnią mnóstwo dodatkowej zabawy!

4 grudnia (sobota), godzina 11.00 odbędzie się wernisaż wystawy ilustracji książkowej i warsztaty dla dzieci z Joanną Strękowską. Zapraszamy do Biblioteki Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.

Z Joanną Strękowska, autorką książki “Czerwony kłopot”, zwiedzimy wystawę, porozmawiamy o książkach dla małych czytelników oraz zaprosimy dzieci na warsztaty.

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Wilga.

Gwarantujemy moc dobrej zabawy i możliwość zwiedzania “pierwszej galerii sztuki”.