Szkolenie on-line z literatury arabskiej

Data publikacji: 14/10/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

22 października o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (on-line na naszym Facebooku) z zakresu literatury arabskiej z Karoliną Rak! Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wziąć udział w wydarzeniu o tej samej nazwie! Transmisja rozpocznie się automatycznie.

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Dr Karolina Rak, adiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego UJ, orientalistka, arabistka, literaturoznawca. Zastępca Dyrektora do Spraw Dydaktycznych. Zajmuje się współczesnym dyskursem muzułmańskim, zwłaszcza w odniesieniu do nurtu fundamentalistycznego i jego różnorodności. W ramach prowadzonych kursów zajmuje się także zmianami zachodzącymi w społeczeństwach arabskich, ze szczególnym naciskiem na sytuację kobiet i rozwój zjawiska arabskiego feminizmu.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu będą dostępne

w wersji on-line na naszym fanpage’u na Facebooku.

Bądź na bieżąco, Polub nas na Facebooku!

PATRONAT:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury