Tydzień Bibliotek 2021

Data publikacji: 10/05/2021

 

Każdego roku, 8 maja, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, który rozpoczyna jednocześnie Tydzień Bibliotek!

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich dokonał wyboru hasła promującego XVIII edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Hasło brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Hasło „Znajdziesz mnie w bibliotece” niesie w sobie semantyczną lekkość i swobodę, która pozwala myśleć o bibliotece, jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie.

 

 

Informacja na temat plakatu: “Obraz smartfona, będącego absolutnie niezbędnym narzędziem społecznej komunikacji młodych osób, skierowany jest do konkretnego odbiorcy treści plakatu. Tzw. tapeta ekranu to znany wizerunek Gutenberga, który świadczy o przywiązaniu właściciela smartfona do świata druku i papieru. Nawet wówczas, gdy odbiorca nie rozpoznaje na portrecie Ojca Drukarstwa, widzi realistycznie przedstawioną historyczną postać. Obraz ten jest dla nadawcy komunikatu (informacji na afiszu) symbolem jego miejsca w Gutenberg-Galaxis. Dzięki temu przekaz o spotkaniu w bibliotece jest wiarygodny. Plakat wyraźnie łączy dwa podstawowe środki przekazu: elektroniczny i tradycyjny analogowy.”

W naszej bibliotece świętujemy od poniedziałku, 10 maja. Oto co przygotowaliśmy dla naszych Czytelników:

  1. Codziennie, pierwszy Czytelnik w danym dniu dostanie od nas torbę na książki z logo biblioteki! W każdej z filii!
  2. 10 losowo wybranych osób codziennie otrzyma też taką torbę do Książkomatu. Zachęcamy do rezerwacji!
  3. Do końca maja prowadzimy także akcję “MAJ bez KAR” czyli zachęcamy do zwrotów, nawet jeśli uzbierała się już kara*. (*nie dotyczy osób, które dostały ponaglenia telefoniczne lub korespondencyjne)
  4. W maju, w Oddziale dla dzieci w Bibliotece Głównej, będzie można zwiedzać wystawę o uczuciach i emocjach, którą specjalnie ściągnęliśmy do Grodziska Mazowieckiego – jest to ogólnopolska premiera! Jesteśmy pierwszą biblioteką w Polsce w której prezentowana jest wystawa! Więcej tutaj.
  5. Z okazji Tygodnia Bibliotek, w maju, na terenie całego Grodziska Mazowieckiego na przystankach i wybranych bilboardach została przeprowadzona kampania promocyjna – rozwieszono plakaty promujące bibliotekę. Jest to pierwszy raz w historii grodziskiej biblioteki tak masowa reklama outdoorowa (nie bez powodu jesteśmy biblioteką nagrodzoną w kategorii „Kreowanie nowoczesnego wizerunku biblioteki” 😉)
  6. KONKURS! Na naszej stronie internetowej, pod tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek, ukryliśmy hiperłącze do okładki książki, z zasłoniętym tytułem – ten kto zgadnie co to za książka, niech wysle do nas e-mail z poprawną odpowiedzią. Spośród zgłoszeń wylosujemy 3 nagrody główne!

Skorzystacie z przygotowanych atrakcji? Spotkajmy się w bibliotece! #TydzieńBibliotek2021 #ZnajdzieszMniewBibliotece

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl