Warsztaty z ilustratorem “Ośmiornicy Zośki”, Marcinem Minorem!

Data publikacji: 07/05/2023

Przyjdź do biblioteki. Zrób z nami ocean! Zapraszamy na warsztaty z dobrze już Wam znanym ilustratorem, Marcinem Minorem, autorem ilustracji między innymi do “Ośmiornicy Zośki”. Niewątpliwą atrakcją tego wydarzenia będzie obecność samej Ośmiornicy Zośki, która pomoże w aktywnościach twórczych i z którą będziecie mogli zrobić zdjęcie.

Będziemy tworzyć wymyślone, podwodne światy za pomocą kolorowych tuszy, pasteli, węgla drzewnego. Bazą do poszukiwań baśniowych postaci będą stworzone wspólnie rafy i kolorowe plamy. To z nich dzięki naszej fantazji powstaną niesamowite ośmiornice, śmieszne i dziwaczne rybki oraz inne stworzonka.

Tu najważniejsza będzie kreatywność, którą ma każde dziecko, nawet to bardzo nieśmiałe. Żadne umiejętności nie są wymagane. I choć zdecydowanie nie będziemy dążyć do perfekcji, to jednak każda praca finalnie będzie wyjątkowa i zaskakująca.

Marcin Minor

pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski) i przede wszystkim ojcem.

Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Z dużą przyjemnością bawi się około magicznym realizmem okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie. W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, olej, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość. Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Do tej pory wydanych zostało kilkadziesiąt pozycji literackich i gier planszowych zilustrowanych przez artystę.

O książce:

Niecodzienni bohaterowie, niespodziewana przyjaźń i niebezpieczna misja, od której zależą losy Słonecznej Zatoki.

Zośka jest bystra, wesoła i bardzo ciekawa świata. Mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Co się stanie, kiedy pewnego dnia nie posłucha przestrogi Pana Gołoskrzelka i przekroczy granicę Rafy, docierając do styku wody i lądu? Spotka tam dziwne stworzenie – równie ciekawe świata i spragnione przyjaźni jak ona. Jednak radość Zośki z nowej znajomości nie trwa długo. Wkrótce ośmiornicę i jej przyjaciół czeka wielkie wyzwanie. Czy uda im się ocalić Słoneczną Zatokę?

Ceniona i nagradzana reporterka KATARZYNA BONI debiutuje powieścią dla dzieci, zabierając czytelniczki i czytelników w daleką podróż w podmorskie głębiny. Hipnotyzujące feerią barw ilustracje do książki stworzył MARCIN MINOR.

Książkę polecają: Czas Dzieci, WWF Polska

“Ośmiornica Zośka” to już 8. tytuł w Serii Zwierzaki, w ramach której znani i lubiani autorzy i ilustratorzy prezentują fascynujące trzymające w napięciu opowieści z życia zwierząt, przybliżając dzieciom wiedzę przyrodniczą, ale i zachęcając do namysłu nad uniwersalnymi wartościami.

Warsztaty odbędą się 13 maja (sobota), w godz. 16:00-18:00
w sali koncertowej Mediateki przy ul. 3 Maja 57

Wstęp na warsztaty jest wolny!

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”.

Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.