Weź udział w konkursie!

Data publikacji: 27/08/2020

Ogólnopolski Konkurs Rodzinny z okazji 75. Urodzin Pippi – „Lato z Pippi” 

Pippi

Do udziału w konkursie zapraszamy Rodziny – duet uczestników tworzą dziecko i dorosły członek rodziny.

Prace konkursowe są realizowane w dwóch kategoriach:

plastycznej (dzieci do 12 lat) i literackiej (dzieci do 16 lat).

Na Wasze prace wraz z kompletem dokumentów (do pobrania poniżej na stronie WWW lub w Oddziale dla dzieci) czekamy do 21 września 2020 roku.

🖍 Praca plastyczna może być wykonana dowolną techniką (m.in. rysowanie, malowanie, rzeźbienie, lepienie (glina, plastelina, masa solna, modelina itp.), wycinanki, wydzieranki, wyklejanki, grafika, kolaż, instalacje, video-art, konstrukcje z różnego materiału (np. papier, szmaty i sznurek). Tematem pracy jest „Pippi w malarstwie polskim i światowym”, czyli plastyczny wizerunek Pippi inspirowany twórczością dowolnego malarza żyjącego i tworzącego w I połowie XX wieku lub dawniej. (m.in.: Wyspiański, Matejko, Malczewski, Michał Anioł, Leonardo Da Vinci, Hieronim Bosch, Van Gogh i inni).

🖌 Praca literacka –„Limeryk o Pippi”,czyli krótkii wesoły wiersz, inspirowany postacią i przygodami Pippi, napisany zgodnie z zasadami jego budowy:5 wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych, o układzie rymów. Na końcu pierwszego wersu zwykle występuje nazwa własna, najczęściej geograficzna.

Zapraszamy do letniej zabawy z Pippi! Świętujmy jej urodziny! Imię Pippi wymyśliła Karin, córka Astrid Lindgren, kiedy podczas choroby mama opowiadała jej przygody dzielnej dziewczynki. Autorka opowiadania spisała i książka ukazała się w 1945 roku. Jej przygody i humor łączy pokolenia już 75 lat. Z tej okazji dla wszystkich miłośników przygód Pippi powstał kącik pomysłów zabaw z Pippi, który towarzyszy konkursowi.

Patronem honorowym ogólnopolskiego konkursu familijnego jest Ambasada Szwecji w Polsce. Sponsorem nagród głównych są Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie – weekend dla 4-osobowej rodziny, IKEA – vouchery prezentowe i Wydawnictwo Jung-off-ska-zestawy audiobooków. Partnerem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”, Patroni medialni to MiastoDzieci.pl, Guliwer,GaGa.pl, Qlturka.pl, Czytamto.pl, AMS.

BanerPippi

Zasady i regulaminy: www.jungoffska.pl/informacja/76/zasady-i-regulamin

Celem konkursu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, prezentowanie pozytywnych postaw społecznych, które reprezentuje Pippi: kreatywność, pewność siebie, prawo do własnego zdania, otwartość na świat.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl