Dyskusyjny Klub Książki z “Uwolnioną”

16 listopada 2022 @ 18:00 - 20:00

16 listopada na godzinę 18:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat.  Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się  z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.

Kluby mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.

Na najbliższym spotkaniu DKK porozmawiamy o poruszającej historii, napisanej przez Tarę Westover – “Uwolniona”.

We wspomnieniach zatytułowanych “Uwolniona” autorka opowiada historię wręcz magiczną. Tym z nas, dla których edukacja jest czymś oczywistym, trudno nawet sobie wyobrazić, ile poświęceń wymagało od Westover to, co osiągnęła. W inspirujący i wyjątkowy sposób przypomina nam ona, czym jest i czym powinna być dzisiaj edukacja.

Tara Westover urodziła się w górach Idaho, w rodzinie mormonów. Po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły w wieku siedemnastu lat. Publiczna edukacja była jedną z wielu rzeczy, w stosunku do których był sceptyczny jej fanatycznie religijny ojciec. Gdy w domu rodzinnym pojawiła się przemoc, nie było nikogo, kto mógłby zainterweniować. Punktem zwrotnym dla dziewczyny okazał się moment, kiedy jeden z braci dostał się do college’u. Tara postanowiła pójść w jego ślady. Pragnienie wiedzy zmieniło jej życie, zaprowadziło za ocean i na inny kontynent, na Harvard i Cambridge. Dopiero wtedy zaczęła się zastanawiać, czy nie wyjechała zbyt daleko i czy istnieje jeszcze dla niej droga powrotna do domu.

Źródło: Wydawnictwo Czarna Owca

Spotkanie odbędzie się 16 października (środa), godz. 18:00, Sala Cichej Pracy w Bibliotece Głównej przy ul. 3 Maja 57.

Wydarzenie odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Więcej informacji udzieli koordynatorka DKK, Beata Krupińska: b.krupinska@biblioteka.grodzisk.pl

16 listopada 2022
Wydarzenie Category: