Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Klub Rodzica MamyTeka

26 lutego 2020 @ 10:30 - 11:30

Zapraszamy na cykl warsztatów w ramach klubu rodziców MamyTeka, prowadzonych przez Alicję Niewęgłowską, w oparciu o książki i podejście Jespera Juula

26 lutego o godzinie 10:30 spotkamy się na seminarium pod tytułem “Jestem OK, taki jaki jestem“.

“Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym. To dzięki niemu budujemy jakościowe i satysfakcjonujące relacje z ludźmi, funkcjonujemy zgodnie z wartościami. Poczucie własnej wartości stanowi też psychospołeczny system odpornościowy człowieka. Seminarium „Jestem OK taki, jaki jestem” dotyczy kluczowego dla rozwoju dziecka obszaru -poczucia własnej wartości.”

Alicja Niewęgłowska, trenerka Familylab, mama Aleksandra i Natalki. Zajmuje się budowanie relacji i komunikacją między dorosłymi i dziećmi opartą o autentyczność i wzajemny szacunek. Prowadzi seminaria, warsztaty oraz grupy wsparcia dla rodziców, prowadzi swój fanpage na Facebooku.

Jesper Juul to terapeuta rodzinny i pedagog, światowej sławy znawca i autorytet. Urodził się 18 kwietnia 1948 roku w Danii. Jego książki natychmiast stają się bestsellerami. W Danii założył Skandynawski Instytut Kemplera, który miał za zadanie kształcić pedagogów i nauczycieli. Jesper Juul to jeden z liderów przełomu we współczesnej pedagogice. Jednym z jego wielkich osiągnięć jest odejście od wychowania autorytarnego, które przez długi czas panowało w wielu krajach. Autor podważył słuszność stosowania kar, przemocy fizycznej i psychicznej oraz zaprzeczył, jakoby bezwzględne posłuszeństwo dzieci było wartością nadrzędną. Wykorzystując swoje hipotezy, stworzył zupełnie nowy paradygmat wychowawczy, opierający się na zaufaniu do kompetencji, jakie naturalnie posiada każde dziecko. Autor zaznacza często, że żadna metoda wychowawcza nie jest w stanie zastąpić autentycznej i głębokiej relacji dziecka z dorosłym. Jego przełomową i okrzykniętą bestsellerem książką okazało się “Twoje kompetentne dziecko”. Do dziś stanowi ona jedną z najbardziej cenionych współczesnych pozycji na temat wychowania, po którą sięgają miliony czytelników. Duński pedagog podkreśla, że istnieją różne drogi wychowania, ale by zrozumieć zachowanie naszych dzieci, przede wszystkim powinniśmy traktować dzieci poważniej. Mądrzy rodzice powinni wiedzieć lub chcieć się nauczyć, że “dzieci nie potrzebują doskonałych rodziców, ale autentycznych ludzi z krwi i kości, którzy może nie wiedzą wszystkiego, ale są za to stale gotowi, żeby się rozwijać”. Do najsłynniejszych książek Jespera Julla należą: “Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?”, “Zamiast wychowania”, “Twoja kompetentna rodzina”, “Kryzys szkoły”, “Rodzic jako przywódca stada” czy “Przestrzeń dla rodziny”. Jesper Juul jest również założycielem fundacji pedagogicznej. Fundacja Familylab International, która działa również i w naszym kraju jako Familylab Polska, oferuje warsztaty dla rodziców, które pomagają w budowanie dobrych relacji z dziećmi.

Szczegóły

Data:
26 lutego 2020
Czas:
10:30 - 11:30
Wydarzenie Category:

Miejsce

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie 05-825 Polska
Telefon:
221202900
Strona internetowa:
www.biblioteka.grodzisk.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

    wpChatIcon