Nowe technologie są dla dzieci? A sala Youmedia to sala zabaw? Przekonamy Was, że #dziewczynykodują 🤖 Przekonamy Was, że kobiety są obecne w branży IT i jest to świetny wybór na ścieżkę kariery!
10 marca (wtorek) o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z przedstawicielką Geek Girls Carrots, największej grupy zrzeszającej kobiety w branży technologii w Polsce, Iloną Grabowicz.
Ilona Grabowicz, programistka Pythona i R, która opowie o programowaniu w medycynie i w biologii – co to jest bioinformatyka, tematyce swoich badań oraz do czego wykorzystuje programowanie i sieci neuronowe. Ilona opowie o swojej ścieżce kariery i zainspiruje młode dziewczyny poznania branży IT.
Ilona z wykształcenia jest biotechnolożką, która podążając za swoimi zmieniającymi zainteresowaniami stała się bioinformatyczką. Ostatnie parę lat spędziła prowadząc badania naukowe, w których wykorzystuje języki programowania. Jej ostatnie zainteresowania coraz bardziej zmierzają w kierunku nowych technologii. Prywatnie jest żoną i mamą, czas wolny stara się spędzać nie przy komputerze 😉 lecz aktywnie, ostatnio ma zajawkę na robienie >10 tys. kroków dziennie. 😉
Opis Fundacji:
Fundacja Carrots została powołana w 2017 roku do rozwijania społeczności Geek Girls Carrots – największej grupy zrzeszającej kobiety w branży technologii w Polsce (ponad 50 tysięcy osób), która działa od 2011 roku i zajmuje się włączaniem kobiet w rynek pracy oraz pomaga młodym ludziom w znalezieniu pracy.
Fundacja Carrots posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji wydarzeń o podobnym charakterze. Od 8 lat zajmuje się promowaniem wzorów do naśladowania dla kobiet w IT, szerzeniem świadomości nt. zawodów technicznych oraz promuje ideę dzielenia się wiedzą z obszarów IT. Fundacja Carrots od 2011 roku zorganizowała 644 spotkania oraz 186 warsztatów. Łącznie w wydarzeniach udział wzięło około 22 tysiące osób. Fundacja buduje także społeczności kobiet w IT poprzez organizowanie warsztatów oraz spotkań tematycznych, związanych z nowymi technologiami.
Cel spotkania:
Celem spotkania jest zwiększenie wiedzy uczestniczek z zakresu nowych technologii oraz zainspirowanie historią prezentowaną przez prelegentkę, na przykład dotyczącymi jej obecnej pracy lub całej ścieżki zawodowej. Spotkanie to także możliwość nawiązania nowych znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach i aspiracjach.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.