Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Omake manga

28 lutego 2020 @ 18:00 - 20:00

Manga jest nudna? Przeznaczona tylko dla dzieci? A praca w wydawnictwie monotonna? Pokażemy, że jest zupełnie inaczej! Na fascynującą podróż w głąb wydawnictwa Waneko zaprasza nasz gość specjalny, pani Aleksandra Siemiradzka. Opowie nam o procesie wydawniczym, współpracy z japońskimi twórcami i ciekawostkach o pracy w największym wydawnictwie mangowym w Polsce. 

28 lutego o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z  Aleksandrą “Alex” Siemiradzką, która współpracuje z Waneko od 2016 roku. Zajmuje się kontaktami z fanami, prowadzeniem mediów społecznościowych oraz jest sekretarzem redakcji.

Wydawnictwo Waneko jest drugim najstarszym wydawnictwem mangowym w Polsce – w ubiegłym roku obchodziło 20 lecie istnienia – i największym z wydających tylko komiksy japońskie. Założycielami są Pani Martyna Taniguchi oraz Aleksandra i Kenichiro Watanuki. Rozpoczęło swoją działalność od wydania w 1999 roku mangi „Cześć Michael!” autorstwa Makoto Kobayashiego oraz „Locke Superczłowiek” Yuki Hijriego i “Tu detektyw Jeż” Kenshiego Hrokane. Obecnie wydają kilka największych hitów mangowych na Polskim rynku (np. “My Hero Akademia”), a także serię wydań ekskluzywnych dla dorosłych czytelników i cykl “Jednotomówki Waneko”, prezentujący ciekawe, krótkie mangi ze wszystkich możliwych gatunków.  Jest też pierwszym wydawnictwem które wprowadziło na polski rynek mangi w formie elektronicznej. 

Oprócz japońskich komiksów, Waneko wydało też cykl książek reportażowych o Japonii (m.in. „Świat papieru i stali”, „Tokyo dla Otaku”), zbiór baśni japońskich, książek do nauki języka japońskiego „Kana na Wesoło” oraz podręczniki rysunku mangowego „Jak powstaje manga?”. 

W naszej bibliotece znajdziemy duży wybór mang wydawnictwa Waneko – zarówno z cyklu Jednotomówki Waneko („Ona i jej kot”, „W stronę lasu świetlików”, „Dar trzech króli” i inne), jak i krótkie serie („Dziecię Bestii”, „Kuro”, „Orange”) po największe hity „Kuroko’s Basket”, „Strażnik domu Momochi”, „Księga Vanitasa”.  

Omake manga, czyli “bonus do mangi”, to cykliczne spotkania dla młodszej i starszej młodzieży, oraz wszystkich zafascynowanych kulturą Japonii. Udowadniamy, że manga to nie tylko popularne komiksy dla młodych, ale też drzwi do tajemniczego i dziwnego świata Japonii. Do jej zwyczajów, religii, zabytków, kultury i zwykłej codzienności. Poznamy nieznane oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni, nietypowe sposoby podróżowania po nim, a także historię mangi oraz sylwetki najbardziej znanych mangaków. 

 Na naszych spotkaniach gościć będziemy podróżników, pasjonatów, ale też osoby od lat związane z rynkiem mangowym w Polsce. 

Spotkania są otwarte dla wszystkich, odbywają się raz w miesiącu.

Szczegóły

Data:
28 lutego 2020
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie 05-825 Polska
Telefon:
221202900
Strona internetowa:
www.biblioteka.grodzisk.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

    wpChatIcon