Pan Doubler zaczyna od nowa – Dyskusyjny Klub Książki

24 maja 2022 @ 18:00 - 20:00

24 maja na godzinę 18:00 zapraszamy do Biblioteki Głównej na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Zapraszamy wszystkich wielbicieli literatury, bez względu na gust czytelniczy. Zapewniamy miłe wieczory spędzone z książką i kawą, które są okazją do zawarcia nowych znajomości!

Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny. Aby zapewnić komfortowe warunki do swobodniej dyskusji na temat literatury, do minimum zostały ograniczone kwestie formalne. Choć program adresowany jest przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych, to nie trzeba nawet posiadać karty bibliotecznej, aby móc uczestniczyć w spotkaniach i dyskusjach. Klubowicz nie musi też wypełniać żadnych dokumentów zgłoszeniowych ani wnosić jakichkolwiek opłat.  Klubowicz, jeśli nie chce, nie musi zawsze zabierać głosu, nie musi też chwalić omawianej książki. Klubowicze spotykają się  z wybraną przez siebie częstotliwością. Spotkaniom klubowym bliżej do rozmowy dobrych znajomych przy kawie niż oficjalnej konferencji.

Kluby mają swobodę w wyborze lektur, które chcą czytać i omawiać.

Na najbliższym spotkaniu DKK porozmawiamy o opowieści “Pan Doubler zaczyna od nowa” Seni Glaister.

Pan Doubler o ziemniakach wie wszystko, rozmawia z nimi częściej niż z własnymi dziećmi, które widuje tylko podczas niedzielnych obiadów. Chce zostać hodowcą wszech czasów. Poglądami dzieli się jedynie z panią Millwood, gospodynią, która pomaga mu prowadzić dom.  Choroba pani Millwood to prawdziwa katastrofa. Mały świat Doublera zaczyna drżeć w posadach, nadzieja na realizację ambitnych planów rozwiewa się jak dym. Jednak codzienne rozmowy telefoniczne z przebywającą w szpitalu gospodynią mają na niego zbawienny wpływ. To pod jej wpływem Doubler zaczyna dostrzegać ludzi i świat wokół siebie, bez których do tej pory tak świetnie się obywał.  Ciepła, zaprawiona nutą nostalgii i dyskretnego humoru opowieść o przyjaźni, dobroci i o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany.

Spotkanie odbędzie się 24 maja, o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 (sala Cichej Pracy).

24 maja 2022
Wydarzenie Category: