Premiera książki “Spacer we mgle”

4 września 2021 @ 13:00 - 14:00

4 września (sobota) o godzinie 13:00 zapraszamy na premierę książki, znanej mieszkańcom Grodziska Mazowieckiego regionalistki i poetki Katarzyny Syrokomli, “Spacer we mgle“.

Książka została wydana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cel wybrany przez Autorkę, dla Placówki Opiekuńczo Wychowawczej “Inspiracja”. ❤

4 września to również dziesiąta odsłona Narodowego Czytania. W tym roku fragmenty “Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej odczyta dla nas gość specjalny, aktorka Katarzyna Ptasińska!

——————–
Spacer we mgle” jest połączeniem wspomnień i poezji Katarzyny Syrokomli. Wspomnienia autorki pokazują Grodzisk Mazowiecki z jego kluczowymi punktami na mapie miasta i okolic. Nie bez znaczenia będą tutaj również opisy życia codziennego grodziszczan – obrzędów, obyczajów, wierzeń, norm społecznych. poetka, opisała swoje dzieciństwo, zachowując i podkreślając koloryt miasta, jego mieszkańców, siląc się jednocześnie na dużą dozę humoru i dystansu, jaki może mieć do świata tylko mała dziewczynka. O takim Grodzisku Mazowieckim rozmawiać chcemy z tymi, którzy go jeszcze pamiętają. Taki Grodzisk Mazowiecki chcielibyśmy również pokazać młodszym pokoleniom, aby poznały jego historię oraz nawiązały emocjonalną więź ze swoim miejscem urodzenia i zamieszkania.

„Spacer we mgle” jest dodrukiem poezji opublikowanych wcześniej w tomie „Natury dwie”. Liryki te zostały uzupełnione także o teksty, które pojawiły się w zbiorze dzieł różnych twórców – „Ars vivendi”. Nie brakuje tu również utworów nowych, które nie są jeszcze znane szerszemu odbiorcy. Zbiór tych tekstów poetyckich został poprzedzony wspomnieniami Katarzyny Syrokomli z dzieciństwa. Książkę można już wypożyczyć w naszej bibliotece! Zapraszamy do rezerwacji on-line.

4 września 2021
, ,