Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

13 maja 2022 @ 10:00 - 12:00

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Kasdepke.

Spotkanie organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i jubileuszu 500-lecia uzyskania przez Grodzisk Mazowiecki praw miejskich.

Grzegorz Kasdepke (1972) – jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu “Świerszczyk”. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. “Mam prawo”, “Kuba i Buba”, “Tylko bez całowania”, “A ja nie chcę być księżniczką”, “Mity dla dzieci”, “Potworak i inne kosmiczne opowieści”). Za książkę “Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za “Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki “Co to znaczy…” oraz “Bon czy ton”). Dwie spośród jego książek – “Detektyw Pozytywka” oraz “W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka “Horror, czyli skąd się biorą dzieci” znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł “Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC “Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała “Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia – wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także “Kacperiada…”. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem “Koronkowa robota” – z beskidzkim Koniakowem w tle!

13 maja (piątek), godz. 10:00

Mediateka, ul. 3 Maja 57 (sala koncertowa)

Wydarzenie dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Obowiązują zapisy: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

13 maja 2022