Spotkanie z Edytą Prusinowską, autorką “Truskawkowego blondu”

14 czerwca 2023 @ 18:00 - 19:30

Zapraszamy na niepowtarzalny wieczór z Edytą Prusinowską, autorką “Opowiem o Tobie gwiazdom” i “Truskawkowego blondu”. Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński zapraszają na spotkanie z Edytą Prusinowską, jedną z najpopularniejszych autorek młodego pokolenia.

Edyta Prusinowska to blogerka zajmująca się modą, urodą i stylem życia. W internecie jest znana pod pseudonimem Eniiablog. Jej blog śledzą rzesze fanów, a kanał na YouTubie subskrybują tysiące użytkowników. Uwielbia herbatę jaśminową, która pozwala jej się zrelaksować. Pisze opowiadania od najmłodszych lat, a jej debiutancka powieść “Opowiem o tobie gwiazdom” wkrótce po premierze trafiła na listy bestsellerów.

Na spotkaniu porozmawiamy o “Opowiem o Tobie gwiazdom”, ale też o “Truskawkowym blondzie” oraz o najnowszej powieści pisarki “Krew, która nas dzieli”, która swoją premierę będzie miała jesienią.

O “Opowiem o Tobie gwiazdom”:

Astrid po śmierci siostry marzy o jednym – o opuszczeniu swojego rodzinnego miasta. Po ukończeniu liceum wraz z przyjacielem postanawia wprowadzić w życie swój plan i wyruszyć w podróż, zostawiając za sobą wszystkie dotychczasowe doświadczenia. Do wspólnego wyjazdu zapraszają nowo poznanego kolegę, dzięki któremu tak naprawdę marzenie wchodzi w fazę realizacji. Wspólnie spędzony czas, obfitujący w wydarzenia zbliżające do siebie Astrid, Jaja i Plutona, prowadzi w nowe miejsce ich relacji. „Opowiem o tobie gwiazdom” to nie jest opowieść o mocy przyjaźni czy potędze miłości. To opowieść o determinacji młodych ludzi, którzy mimo wielu przeciwności losu i doświadczeń życiowych dążą do odnalezienia swojego szczęścia.

O “Truskawkowym blondzie”:

Juwon, jak większość koreańskich idoli, ma absolutny zakaz randkowania. Do bycia gwiazdą przygotowywał się od piętnastego roku życia – godziny wycieńczających treningów, żadnych wypadów ze znajomymi czy imprez. Poświęcenia się opłaciły, bo już po dwóch latach podpisał umowę z wytwórnią muzyczną i zadebiutował na scenach najważniejszych festiwali. Gabriel, znany pod pseudonimem Yung Gogh, to mieszkający w Stanach dziewiętnastoletni raper, który większość życia spędził w Polsce. Dawno przestał wierzyć w miłość. Interesują go tylko przelotne znajomości, używki i wszystko, dzięki czemu może na chwilę zapomnieć o bolesnej przeszłości. Przypadkowe spotkanie i jeden wieczór w Los Angeles wystarczyły, by się w sobie zakochali. Jednak wejście w tak szaloną relację oznacza dla Juwona ryzyko utraty wszystkiego, na co ciężko pracował od lat. Gabriel z kolei musi zdecydować, czy chce otworzyć serce, które zdążyło zamknąć się na jakiekolwiek ciepło.

Na spotkanie zapraszamy 14 czerwca (środa), godz. 18:00.

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie z Edytą Prusinowską jest organizowane w ramach projektu “Literatura jest wszędzie. Tak czytają młodzi!”.

Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl

14 czerwca 2023
,