Spotkanie z Elizą Korpalską, autorką książki “Podziały nocy”

7 sierpnia 2022 @ 16:00 - 18:00

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Elizą Korpalską, autorką książki “Podziały nocy”.

“Eliza Korpalska stworzyła oryginalną postać niezależnej kobiety. A może szalonej? Tę powieść czyta się jednym tchem”. (Mikołaj Krawczyk)

Aurelia – ofiara niedostosowania czy niebezpieczna psychopatka?

“Podziały nocy” wymykają się schematom, wątki sensacyjne i kryminalne przeplatają się tu w z obyczajowymi. Eliza Korpalska tworzy postać nieoczywistej, tajemniczej kobiety z bagażem doświadczeń, postrzegającej świat w niezwykle specyficzny sposób.

W szpitalu psychiatrycznym, gdzie poznajemy bohaterkę, dochodzi do okrutnego morderstwa. Kto jest winny? Pacjent Fiodor, lekarz-stażysta, czy może ktoś z zewnątrz?

Czy Aurelia ciepli na narcystyczne zaburzenie osobowości, czy może jednak jest ofiarą okrutnego świata bezdusznych ludzi?

W czym tkwi sedno jej szaleństwa?

Ta powieść mnoży pytania, na które czytelnik musi odpowiedzieć sobie sam.

7 sierpnia (niedziela), od godz. 16:00

Summer Books (letnia biblioteka przy Stawach Walczewskiego)

WSTĘP WOLNY!

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Partner strategiczny projektu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grodzisku Mazowieckim

Patronat medialny: Radio Bogoria, Grodziskie Pismo Społeczno-Kulturalne Bogoria, Przegląd Regionalny

7 sierpnia 2022
Wydarzenie Category: