Spotkanie z Katarzyną Gacek, autorką “Supercepcji”!

24 kwietnia 2023 @ 12:00 - 14:00

Jeśli macie ochotę na rozmowę o pasjonującej, pełnej nagłych zwrotów akcji i intrygującej serii książkowej, zapraszamy na spotkanie do biblioteki! O “Supercepcji” opowie jej autorka, Katarzyna Gacek.

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Katarzyną Gacek, autorką bardzo popularnej w naszej bibliotece serii dla młodych czytelników, “Supercepcja”.

Na spotkanie zapraszamy klasy szkolne (piąte i szóste szkoły podstawowej) oraz wszystkich zainteresowanych czytelników i czytelniczki. Zapisy klas szkolnych u Marii Zdrojewskiej: m.zdrojewska@biblioteka.grodzisk.pl

“Supercepcja” to seria książek przygodowych z rysem kryminalnym dla młodych czytelników. Jej bohaterowie są obdarzeni niespotykanymi cechami, których początkowo nie akceptują, ale z czasem rozumieją, że to dzięki nim mogą robić nadzwyczajne rzeczy. “Supercepcja” to też opowieść o sile przyjaźni i rodzących się sympatiach.

Na rynku wydawniczym mamy już 6 tomów serii: “Początek”, “Podwójny spisek”, “Sekret ulicy Ciemnej”, “Porwanie”, “Szósty zmysł”, “Wielka ucieczka”.

Katarzyna Gacek – pisarka i autorka scenariuszy. Z wykształcenia psycholog. W latach 2008-2009 opublikowała sześć kryminałów w duecie z Agnieszką Szczepańską. Swój pierwszy indywidualny, “W jak morderstwo”, wydała w 2018 roku w wydawnictwie “Oficynka”. Na jego podstawie został nakręcony film pod tym samym tytułem w reżyserii Piotra Mularuka, autorka była również współscenarzystką projektu.

Kolejne książki autorki to “Zemsta ze skutkiem śmiertelnym” (2020) i “Śmierć na Zanzibarze” (2021). Wiosną 2022 ukazał się pierwszy tom nowej serii kryminalnej o agencji detektywistycznej Czajka, “Pies ogrodnika” (Wydawnictwo Znak marzec 2022). Tom drugi pojawił się w księgarniach w marcu 2023.

Razem z podróżnikiem Markiem Kamińskim napisała przygodową książkę dla dzieci “Marek i czaszka jaguara”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak Emotikon we wrześniu 2017 r. Jest też autorką serii dla młodych czytelników “Supercepcja” (również Znak Emotikon), o bohaterach obdarzonych super zmysłami. Do tej pory na rynku pojawiło się sześć tomów serii.

Katarzyna Gacek jest również autorką scenariuszy do seriali: “Anna Maria Wesołowska” (TVN), “Przeznaczenie” (Polsat, 2010) oraz “Unia serc” dla TVP 3 Info (2011).

Razem z Magdaleną Nieć i Adamem Wojtyszko napisała scenariusz do filmu dla młodych widzów “Za niebieskimi drzwiami” według powieści Marcina Szczygielskiego. Również z Magdaleną Nieć jest współscenarzystką “Czarnego młyna”, który wszedł na ekrany kin w 2021 roku.

Na wydarzenie zapraszamy 24 kwietnia (poniedziałek), godz. 12:00

do sali koncertowej w Mediatece przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp wolny!

24 kwietnia 2023