Projekt “Tuszem na papierze – Świat oczami mangaków” to projekt, na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. To projekt multimedialny, składający się z dwóch modułów.
Pierwszy moduł to cykl artykułów przedstawiających sylwetki i dzieła najbardziej znanych, klasycznych już twórców japońskich komiksów. Prace większości z nich można znaleźć w naszej bibliotece lub je zamówić! Chcemy przybliżyć najbardziej wartościowe pozycje na polskim rynku i ich twórców. Artykuły można przeczytać tutaj.
Drugi moduł to cykl szkoleń on-line o wybranych zagadnieniach z tematyki mangowej – historia mangi, wpływy sztuki europejskiej na japoński komiks, studio Ghibli czy ekranizacje mangi.
WYKŁADY SĄ TŁUMACZONE NA JĘZYK MIGOWY! DO FILMÓW DODAWANE SĄ NAPISY DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH!
Wykład on-line “Współczesny rynek mangowy w Polsce”
DATA: 23.11 / godz. 18:30
Dla kogo jest manga? Czy manga jest dobrą lekturą dla dzieci i młodzieży? Czy zainteresuje również czytelnika dojrzałego? Jak wyglądają praca w wydawnictwie mangowym oraz proces wyboru tytułu i pozyskania licencji? Spotkanie skierowane do fanów mangi, ze szczególnym uwzględnieniem bibliotekarzy, zwłaszcza tych, którzy planują założyć lub poszerzyć biblioteczki mangowe w swoich placówkach.
Aleksandra Siemiradzka w wydawnictwie Waneko pracuje od maja 2016. Obecnie jest Specjalistką ds. marketingu i PR. Zajmuje się kontaktem z fanami, stroną internetową, mediami społecznościowymi, marketingiem i licencjami. Jest niepoprawną fanką HunterxHunter, Yu Yu Hakusho, Boku no Chikyu o Mamotte, Fruits Basket, CLAMPa, KareKano, Berserka i wielu innych old schoolowych serii. Lubi: mangi, komiksy, filmy grozy, kawę oraz podróże. Nie lubi: upałów, świąt i bezczynności.
Wykład odbędzie się na żywo jako transmisja na naszym profilu na Facebooku. Transmisja zostanie zapisana i opublikowana w formie filmu na naszym kanale YouTube.
Partnerzy:
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.