Wykład on-line “O animowanych adaptacjach”

Data publikacji: 03/12/2021

Projekt “Tuszem na papierze – Świat oczami mangaków”  to projekt, na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  To projekt multimedialny, składający się z dwóch modułów.

Pierwszy moduł to cykl artykułów przedstawiających sylwetki i dzieła najbardziej znanych, klasycznych już twórców japońskich komiksów. Prace większości z nich można znaleźć w naszej bibliotece lub je zamówić! Chcemy przybliżyć najbardziej wartościowe pozycje na polskim rynku i ich twórców. Artykuły można przeczytać tutaj.

Drugi moduł to cykl szkoleń on-line o wybranych zagadnieniach z tematyki mangowej – historia mangi, wpływy sztuki europejskiej na japoński komiks, studio Ghibli czy ekranizacje mangi. 

Koordynatorką projektu w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki jest Anna Wojciul.

WYKŁADY SĄ TŁUMACZONE NA JĘZYK MIGOWY! DO FILMÓW DODAWANE SĄ NAPISY DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH!

Wykład on-line “O animowanych adaptacjach”

DATA: 7.12 / godz. 18:00

 

Dlaczego polscy wydawcy chętnie sięgają po mangi, które mają animowane adaptacje? Czy rzeczywiście każda manga się sprzeda, o ile tylko ma serial animowany? Ile takich adaptacji pojawia się co roku? Gdzie szukać o nich informacji? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć na spotkaniu poświęconym mangom wydawanym w Polsce i ich animowanym adaptacjom.

Małgorzata Kaczarowska – tłumaczka (z języka angielskiego), redaktorka, właścicielka i redaktorka naczelna portalu Tanuki.pl, poświęconego japońskiej animacji i japońskiemu komiksowi.

Wykład odbędzie się na żywo jako transmisja na naszym profilu na Facebooku. Transmisja zostanie zapisana i opublikowana w formie filmu na naszym kanale YouTube.

Partnerzy:

Tanuki.pl

Waneko.pl

Hanami.pl

MBP Szczecin

                                                                                                                                                                                                                                                                                Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl