Jest to wystawa prac Dawida Głowackiego, podopiecznego Stowarzyszenia “Dla autyzmu”. Wystawę można oglądać w naszej bibliotece do końca kwietnia.
Ewa Głowacka o swoim synu:
“Zachwycające w moim synu jest to, że pomimo bardzo trudnych początków życia zdołał zachować w sobie ten wspaniały świat kolorów.
Podziękowania dla Pani Róży Karweckiej za opiekę i pracę nad rozwojem talentu Dawida, Babci Ani za udostępnienie pomieszczeń na pracownię oraz dbałość o zapełnienie brzucha artysty przed przystąpieniem do pracy.
Podziękowania również dla wszystkich odwiedzających wystawy prac Dawida oraz stronę internetową za entuzjastyczne wsparcie zarówno fizycznie jak i duchowo”.
Więcej o Dawidzie na jego stronie.
Wystawę zorganizowaliśmy we współpracy ze stowarzyszeniam “Dla Autyzmu”.
Założyciele stowarzyszenia o “Dla autyzmu”:
Stowarzyszenie “Dla autyzmu” powstało we wrześniu 2021 r. Zostało założone przez znajomych mijających się w różnych szkołach i poradniach. Stworzyliśmy wspólnotę rodzin dorastających osób z autyzmem z powiatu grodziskiego i okolic. Powstaliśmy, by wspierać nasze dzieci i naszych podopiecznych na drodze ku samodzielności. Docelowo chcemy stworzyć im ośrodek wspierający ich dalszy rozwój, po ukończeniu szkoły. Pragniemy pokazać naszemu otoczeniu, że autyzm jest tylko – i aż – odmiennym wzorcem rozwoju układu nerwowego i mózgu. To bariery społeczne i ekonomiczne sprawiają, że nasze dzieci nie dostają szansy, na którą zasługują. Po ukończeniu szkoły młodzi ludzie z autyzmem tracą szansę na dalsze, zdobywane w trudzie, postępy. Chcąc zapewnić im stały rozwój, potrzebujemy zadbać o nich po ukończeniu szkoły, stworzyć im domy, mieszkania treningowe, miejsca pracy – ośrodek wsparcia i samorealizacji. Pragniemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem z całą lokalną społecznością, by zbudować świadome i przyjazne otoczenie – Kręgi wsparcia – dla osób ze spektrum i ich rodzin.
Dawid Głowacki
lat 15, pogodny, ciekawy ludzi i świata, który postrzega w kolorowych barwach. Pragnie przebudować nasz kraj, a przynajmniej Stolicę tak, aby była piękna, nowoczesna i wyysoookaaaa. Maluje od zawsze, a od 5 lat pod opieką Pani Róży Karweckiej – naszego Anioła Stróża, doskonałego pedagoga i malarki. Może być każdym, kim tylko wymarzy, nawet kolejnym van Goghiem.
Wystawę można oglądać w Oddziale dla dzieci
(II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 do końca kwietnia.
Zachęcamy do zwiedzania również klasy szkolne i grupy przedszkolne.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.