Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem!

Data publikacji: 03/03/2021

 

Drodzy Czytelnicy, apelujemy o ostrożność. Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w naszym powiecie! Niechlubnie znaleźliśmy się w czołówce kraju.

 

Grodziski powiat jest w czołówce kraju jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Średnia liczba z pozytywnym wynikiem w powiecie grodziskim w pierwszym tygodniu lutego wyniosła 24 osoby. W kolejnym tygodniu liczba wzrosła do 26 osób. Z kolei raport z trzeciego tygodnia wskazał wynik 42 osób z pozytywnym wynikiem testu. Średnia z ostatniego tygodnia wzrosła do 61 pozytywnych przypadków. Tak szybki wzrost wyników zakażonych oznacza że nasz powiat jest w czołówce kraju. Aż 70% zakażeń z całego powiatu, dotyczy tylko gminy Grodzisk Mazowiecki.

🙏 Dbajcie o siebie i przestrzegajcie zasad sanitarnych abyśmy jak najdłużej mogli cieszyć się brakiem kolejnych/dodatkowych restrykcji.

📚 W bibliotece wprowadziliśmy dodatkowo cotygodniową pełną dezynfekcję budynku. Utrzymujemy wolny dostęp do półek przy limicie 4 osób, obowiązku noszenia maseczek oraz utrzymujemy co dwie godziny 15-minutowe przerwy na dezynfekcję blatów, klamek i innych przestrzeni. Do odwołania nieczynna jest Sala Cichej Pracy, Sala Komputerowa oraz wstrzymane są zajęcia dla dzieci i inne wydarzenia kulturalne.

 

Wszystkim życzymy dużo zdrowia, dbajcie o siebie i swoich bliskich. Spotkajmy się bezpiecznie w bibliotece. Niech książki, filmy, gry planszowe lub audiobooki umilą Wam czas spędzony w domu. 🤍

➡️ Zachęcamy do wypożyczeń bezkontaktowych za pomocą Książkomatu i Wrzutni.

➡️ Jeśli potrzebujecie pomocy lub dowozu książek do domu, prosimy o kontakt.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl