Zapraszamy do letniej biblioteki na Stawach Walczewskiego!

Data publikacji: 09/06/2022

 

4 czerwca otworzyliśmy Summer Books, letnią filię biblioteczną przy Stawach Walczewskiego. Zapraszamy w każdy weekend w godzinach 12:00-20:00 po dobrą książkę, na animacje dla dzieci i czas wolny spędzony na leżaku.

Summer Books powstała w ramach projektu “Książka na leżaku”, który jest realizowany na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim w okresie od czerwca do początku września. Stawy Walczewskiego w okresie wakacyjnym to dla grodziszczan, mieszańców ościennych gmin i turystów “grodziskie morze”. Utworzona właśnie plenerowa biblioteka to miejsce, w którym można wypożyczać książki i czytać je na miejscu, podczas spędzania czasu na plaży. Pomysł na sezonową bibliotekę powstał po analizie działań, jakie biblioteka podejmowała w ubiegłych latach, włączając się w plenerowe wydarzenia organizowane w Grodzisku Mazowieckim. Te jednodniowe wydarzenia pokazały duże zainteresowanie ofertą biblioteki. Summer Books jest bibliotecznym punktem, który oferuje nie tylko wypożyczanie książek, ponieważ jest również przestrzenią animacyjno-kulturalną. Utworzyliśmy strefę planszówek, strefę warsztatów, animacji dla dzieci, w tym zabaw o charakterze survivalowym, międzypokoleniowym. Ponadto w projekcie realizujemy “Podwieczorek z książką” oraz spotkania autorskie.

Realizacja projektu odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

Summer Books działa w każdą sobotę i niedzielę od czerwca do początku września w godzinach 12:00-20:00 na Stawach Walczewskiego.

W każdą niedzielę w godzinach 14:00-16:00 zapraszamy na animacje dla dzieci.

Więcej informacji: e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl