Spotkanie podróżnicze z Nelą Małą Reporterką

14 maja 2022 @ 15:00 - 17:00

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Nelą Małą Reporterką.

Spotkanie organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i jubileuszu 500-lecia uzyskania przez Grodzisk Mazowiecki praw miejskich.

Nela Mała Reporterka jest podróżniczką, pisarką i autorką programów telewizyjnych nadawanych w TVP ABC i TVP POLONIA. To młoda badaczka odległych kultur oraz świata zwierząt. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. Zwiedziła już ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Dotarła nawet na Antarktydę. Jej idolami są Steve Irwin i Jacques Cousteau. Czterokrotna zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku, jednocześnie pierwsza osoba w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie.

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka “Nela na kole podbiegunowym” w 2017 została włączona do kanonu lektur, jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.

Nela jest ambasadorką Fundacji “The Adventure Starts Here Foundation” oraz inicjatorką kampanii społecznych, między innymi #UstaPysk, dotyczącej pierwszej pomocy dla zwierząt dzikich i domowych. W jednej ze swoich najnowszych książek “Nela na Wyspie Kangura”, opisała swoją misję ratunkową, na którą wyruszyła do Australii w poszukiwaniu zwierząt uwięzionych na terenach spalonego buszu. Za tę książkę dostała oficjalne podziękowania od Ambasadora Australii w Polsce.

Na spotkaniu Nela Mała Reporterka opowie o swojej najnowszej książce – “Nela w Krainie Wombatów”.

Więcej informacji o Neli można znaleźć na
facebookowym fanpage’u  oraz
Instagramie.

Spotkanie odbędzie się 14 maja (sobota), godz. 15:00