Od 3 stycznia 2022 roku w Bibliotece Głównej przy ul. 3 maja 57 rozdajemy kody do darmowego czytania ebooków i słuchania audiobooków z dwóch platform – Empik Go i Legimi.

 

 

Empik Go to ponad 70 tysięcy ebooków, audiobooków i podcastów. Daje możliwość słuchania oryginalnych słuchowisk, najlepszych produkcji audio i czytania ulubionych książek, gdziekolwiek się jest!

Od 3 stycznia 2022 roku dajemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków udostępnianych przez Empik Go! Wystarczy na podstawie otrzymanego, unikalnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Empik Go! Wszystkie eksiążki i audiobooki można czytać/słuchać jednocześnie na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach: smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Za darmo!

 • Odbierz kod w swojej bibliotece.
 • Wejdź na empik.com/biblioteki/kod i wpisz otrzymany kod.
 • Zaloguj się lub załóż konto empik.com
 • Pobierz aplikację Empik Go!
 • ….czytaj do woli 30 dni! 😉

Legimi

 

Legimi to polska wypożyczalnia ebooków i audiobooków, z której nasi czytelnicy mogą skorzystać zupełnie za darmo!

Dajemy naszym Czytelnikom bezpłatny dostęp do ebooków i audiobooków udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy na podstawie otrzymanego unikalnego kodu założyć konto i pobrać bezpłatną aplikację Legimi. Wszystkie eksiążki można czytać jednocześnie na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach: smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Za darmo!

 • Załóż konto na stronie: https://www.legimi.pl/bp_grodzisk_maz/
 • Na tej samej stronie zaloguj się i w okienko, które się pokaże, wpisz kod.
 • Pobierz na urządzenie bezpłatną aplikację Legimi.
 • Zaloguj się do niej loginem i hasłem (patrz punkt 1.)
 • ….czytaj do woli 30 dni! 😉

Nowe pule kodów rozdawane są od pierwszego roboczego dnia miesiąca w godzinach otwarcia w Bibliotece Głównej osobiście lub za pośrednictwem e-maila: kontakt@biblioteka.grodzisk.pl (e-mail należy wysłać w dniu wydawania kodów. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą brane pod uwagę).

Od 1 marca 2022 r. obowiązują nowe zasady przyznawania kodów do platform Empik Go i Legimi. Wszystkie zmiany znajdują się w §11 Regulaminu Udostępniania Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki:

§11

Zasady korzystania z serwisów internetowych udostępniających e-booki i audiobooki w ramach pakietów zakupionych przez Bibliotekę

 1. Określa się warunki korzystania z usługi dostępu do zasobów abonamentowych serwisów udostępniających e-booki i audiobooki (w dalszej części zwanej Usługą) przez czytelników Biblioteki.
 2. Oferowany dostęp ma postać kodu. Kod udostępniany jest czytelnikowi, który w ciągu bieżącego roku dokonał co najmniej jednego wypożyczenia z Biblioteki. Osoby, które chcą pobrać kod, nie mogą mieć zobowiązań finansowych wobec Biblioteki.
 3. Czytelnik otrzymuje bezpłatnie kod, po przedstawieniu karty bibliotecznej.
 4. Kod posiada termin ważności, podany przez pracownika Biblioteki w dniu jego wydania. Aktywowany kod umożliwia 30-dniowy dostęp do Usługi.
 5. Aktywacja kodu odbywa się w zewnętrznym serwisie i wiąże się z założeniem konta w tym serwisie i akceptacją jego regulaminu.
 6. Pojedynczy kod umożliwia równoczesne korzystanie z usługi na 2 różnych urządzeniach.
 7. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu. Wydanie kodu jest odnotowywane przez pracowników Biblioteki. Czytelnik, który nie aktywował kodu w danym miesiącu, nie może ubiegać się o przyznanie kodu w kolejnym miesiącu.
 8. Zasady funkcjonowania Usługi regulowane są przez zewnętrzne serwisy zgodnie z ich regulaminem.

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.