Gra miejska Symbole z kart historii Polski

Data publikacji: 31/05/2023

 

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński zapraszają na grę miejską “Symbole z kart historii Polski”.

Gra startuje w Bibliotece przy ul. 3 Maja 57 (Mediateka). Drużyny mogą rejestrować się w godzinach 15:00–16:00, a trasa otwarta będzie do godziny 18:00. Zakończenie przewidziane jest w Letniej Bibliotece przy Stawach Walczewskiego. Trasę należy przejść w ustalonej kolejności. Miejsca, które odwiedzą drużyny to: Mediateka (rejestracja), Park Skarbków, Deptak, Centrum Kultury, Stawy Goliana, Willa Radogoszcz, Stawy Walczewskiego – Summer Book.

Drużyny będą musiały wykonać zadania związane z symbolami z kart historii Polski. Przeniesiemy się kolejno w czasy Mieszka I, Kazimierza III Wielkiego, Unii Lubelskiej, Upadku Rzeczypospolitej, Powstania Warszawskiego i pierwszych wolnych wyborów. 

W każdym puncie gry na uczestników będą czekać zadania, budowanie z klocków, pisanie piórem lub udział w wyborach.

Gra zakończy się w letniej bibliotece, Summer Book, przy Stawach Walczewskiego.

Regulamin:

1. Organizatorem rodzinnej gry miejskiej “SYMBOLE Z KART HISTORII POLSKI” jest Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński. 

2. Gra odbywa się 4 czerwca 2023 r. w godz. 15:00-18:00 na terenie Grodziska Mazowieckiego.

3. W grze mogą uczestniczyć osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.

4. W trakcie rejestracji zespoły podają nazwę swojej drużyny i numer kontaktowy do jednej z osób.

5. Po rejestracji drużyny dostają materiały startowe w których znajduje się mapa z zaznaczonymi punktami oraz miejscem na zebranie podpisów.

6. Zadaniem drużyn jest odwiedzenie każdego wskazanego punktu, wykonanie tam zadania, a w rezultacie uzyskanie podpisu w odpowiednim okienku.

7. Na trasie obowiązuje bezwzględny nakaz ostrożnego przemieszczania się – poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez ulicę na przejściach dla pieszych oraz stosowania się do pozostałych zasad ruchu drogowego.

8. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne wypadki powstałe na trasie, a także za brak możliwości lub ograniczoną możliwość pokonania trasy powstałą w wyniku np. robót drogowych czy budowy.

9. Celem gry jest przede wszystkim dobra zabawa. Pamiętajcie o zasadach fair-play.

 
 

Na grę miejską zapraszamy 4 czerwca (niedziela), godz. 15:00-16:00

Biblioteka Główna (Mediateka) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Gra miejska została dofinansowana ze środków Biura “Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego “Symbole Narodowe RP”.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl