Kiermasz książki i wymianki książkowe!

Data publikacji: 06/05/2023

Robimy porządki w domowych biblioteczkach! Chcemy wymienić się z Wami już przeczytanymi książkami. Nie musimy kupować nowych książek, żeby mieć, co czytać. Potrzebujemy Was na naszym kiermaszu, żeby stworzyć niepowtarzalną atmosferę, jaką znacie z targów i festiwali książkowych. Będziemy dzielić się literaturą, będziemy o niej rozmawiać i dobrze się bawić!

Dziś wydaje się tak dużo książek, że trudno wszystkie zachować w domu. Jeśli więc chcecie zrobić miejsce na nowe egzemplarze, przynieście już przeczytane na kiermasz książki i wymianki książkowe. Możecie wymienić się książkami, audiobookami, płytami lub grami planszowymi z innymi. Możecie sprzedać te, które wydają się Wam najcenniejsze. Przyjdźcie, nawet jeśli będziecie chcieli się wymienić tylko jedną książką, aby skorzystać z energii tego niepowtarzalnego wydarzenia.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wolontariusze i wolontariuszki z młodzieżowego wolontariatu bibliotecznego zapraszają na kiermasz książki i wymianki książkowe.

Co zrobić, żeby wziąć udział w kiermaszu? To proste!

• Wypełnij formularz: https://tiny.pl/wz9fm
  • Zrób porządki w domowej biblioteczce i wybierz książki na kiermasz.
  • Zabierz książki ze sobą do Mediateki 13 maja, na godzinę 14:00.
  • Nie zapomnij o dobrym nastroju i gotowości do dzielenia się pasją czytania.
  • Nie zapomnij zapisać się do Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zapewniamy:

• Miejsce do wymiany/sprzedaży książek.
  • Wodę.
  • Dobrą atmosferę.
  • Warsztaty plastyczne dla dzieci z ilustratorem Marcinem Minorem, autorem “Ośmiornicy Zośki”.
  • Spotkanie z Ośmiornicą Zośką.
  • Niezbędną pomoc, którą zapewnią wolontariusze i wolontariuszki z młodzieżowego wolontariatu bibliotecznego.

Kiermasz książki i wymianki książkowe organizujemy w ramach projektu “Literatura jest wszędzie. Tak czytają młodzi!”.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Kiermasz odbędzie się 13 maja (sobota), w godz. 15:00-18:00
w sali koncertowej Mediateki przy ul. 3 Maja 57.

Wstęp na kiermasz jest darmowy!

Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl