Literatura izraelska

Data publikacji: 24/11/2020

zOrientowani

„zORIENTOwani: Literatura, kultura i społeczeństwo państw Orientu” to projekt na który pozyskaliśmy dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Projekt składać się będzie z cyklu spotkań z autorami i ekspertami, którzy poprowadzą zarówno wykłady jak również warsztaty umożliwiające przybliżenie literatury, kultury i społeczeństwa Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki nowatorskiemu – łączącego formy: wykładową, warsztatową oraz szkoleniową – podejściu do przedstawienia wspomnianych kręgów kulturowych za pośrednictwem wybitnych polskich ekspertów i naukowców, przekazana zostanie wiedza specjalistyczna, do której jako laicy rzadko mamy dostęp.

3 grudnia o godzinie 10:00 zapraszamy na szkolenie na żywo (on-line na naszym Facebooku) na temat literatury izraelskiej z dr Darią Boniecką-Stępień! 

ℹ️ Projekt obejmuje przeprowadzenie serii szkoleń dla pracowników bibliotek, kadr kultury, zainteresowanych tematem z zakresu literatury wybranych państw Bliskiego i Dalekiego Wschodu, co wzmocni kompetencje i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności w zakresie literaturoznawstwa. Szkolenia przedstawią kontekst historyczny i współczesny literatury wybranych państw.

Na spotkaniu porozmawiamy o:

☑️ tle historycznym odrodzenia literatury hebrajskiej na przełomie XVIII i XIX w.

☑️ powstaniu literatury izraelskiej jako kontynuacja literatury hebrajskojęzycznej

☑️ tłumaczeniu dzieł literatury hebrajskiej na język polski i omówienie wybranych pozycji

Dr Daria Boniecka-Stępień jest asystentem w Zakładzie Izraela i Lewantu w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, hebraistka, kulturoznawczyni, literaturoznawczyni, tłumaczka. Jej zainteresowania badawcze obejmują: literaturę hebrajską, język hebrajski, myśl żydowską, ideologię syjonistyczną, tożsamość żydowską, oraz współczesną kulturę izraelską.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu są dostępne  na Facebooku.

FB

PATRONAT:

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Puls Azji / Wydawnictwo Kwiaty Orientu / Instytut Konfucjusza w Krakowie / Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha / Good Books /Radio Bogoria / Gazeta Bogoria

Poprzednie szkolenia z literatur państw orientu, spotkania autorskie oraz warsztaty, można obejrzeć na naszym kanale Youtube.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl