Mam prawo czuć się bezpiecznie – warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży

Data publikacji: 26/11/2021

Z powodu wprowadzenia nowych obostrzeń pandemicznych, zajęcia zostają przełożone na styczeń. Poinformujemy o nowym terminie!

15 grudnia zapraszamy na warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży –

„Mam prawo czuć się bezpiecznie”.

Warsztaty otwierają cykl spotkań z psycholożkami – Katarzyną Stybak-Kawą i Julią Nowakowską, podczas których będziemy poruszać tematy ważne dla młodzieży, zastanawiać się nad tym, co jest pomocne na drodze do dorosłości, a także trenować umiejętności społeczne i komunikacyjne.

Już 15 grudnia zapraszamy na pierwsze warsztaty, podczas których wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytania: Czym jest przemoc? Skąd się bierze i jakie przybiera formy? Jak jej przeciwdziałać i co to znaczy być blisko siebie? Opowiemy też o tym, gdzie szukać pomocy i jak reagować, kiedy jesteśmy ofiarami i świadkami przemocy.

Katarzyna Stybak-Kawa, absolwentka Uniwersytetu SWPS, psycholog kliniczny, edukator profilaktyki uzależnień, trener umiejętności społecznych oraz trener programów profilaktycznych. Doświadczenie w obszarze pomagania zdobywała m.in.: na Oddziale Psychiatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie, Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM, Poradni Specjalistycznej Młodzieżowego Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii “MOP” w Warszawie oraz w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i Podwójnej Diagnozy w Otwocku. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i rodziców dotyczące komunikacji, asertywności, budowania poczucia własnej wartości, tolerancji oraz uzależnień behawioralnych. Na co dzień pracuje w szkole integracyjnej jako psycholożka.

Julia Nowakowska, absolwentka psychologii klinicznej na SWPS, w trakcie pierwszego roku Studium Psychoterapii w nurcie psychodynamicznym. Doświadczenie w obszarze pomagania zdobywała m.in.: w Warszawskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej, w Oddziale Psychiatrycznym Dziennym Szpitala Wolskiego, a także w Fundacji Wiosna oraz jako wolontariusz z ramienia Ministerstwa Spraw Socjalnych Izraela, w Fundacji Beit Tamar w Jerozolimie. Obecnie współprowadzi grupę wsparcia dla rodzin pacjentów po kryzysie psychicznym w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego Szpitala Wolskiego, a także warsztaty psychoedukacyjne dla biznesu. Zawodowo od lat pracuje w międzynarodowym środowisku, prowadząc globalne projekty i zarządzając zespołami specjalistów w branży IT.

 

Warsztaty dedykujemy wolontariuszom bibliotecznym i ich przyjaciołom (12+). 

Odbędą się w Bibliotece Głównej (II p. Mediateki)

przy ul. 3 Maja 57, godz. 17.00-19.00,

boks interaktywny.

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl