Oferta obowiązuje w Pawilonie Kultury, ul. Westfala 3, Filia nr 2.

Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać kartę biblioteczną.

Wszystkie zajęcia są darmowe i nie prowadzimy na nie zapisów.

 

Poniedziałek

 

08:30 – 10:00  Kurs komputerowy dla seniorów  (projekt Latarnicy 2020)

11:00 Legomaniacy

Legomaniacy: zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat. Podczas zajęć poprzez projektowanie i budowanie z klocków lego dzieci rozwijają wyobraźnie i ćwiczą kreatywność.

13:00 Turnieje wirtualne

Turnieje wirtualne to zajęcia na których dzieci i młodzież grając na PS 4 będą nie tylko świetnie się bawić rywalizując m.in. w tańcu czy quizach, ale również zdobywać wiedzę. Najlepszy sposób na naukę to ten przez zabawę! Grupa wiekowa: 8 – 12 lat.

15:00 Robotyka

Robotyka: zabawa interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz szereg funkcji wprowadza dzieci w świat logiki i nowych technologii. Grupa wiekowa: 7 – 9 lat.

15:00 (ostatni poniedziałek miesiąca) Programowanie z Minecraft

Programowanie z Minecraft to intuicyjna nauka logicznego myślenia i programowania w środowisku gry wirtualnej Minecraft. Grupa wiekowa: 9- 12 lat.

15:00 Klub seniora

Zapraszamy wszystkich seniorów na osiedlowy klubik, spotkania w miłej atmosferze!

Wtorek

 

 

11:15 Bajanie (dzieci w wieku 2-4 lat z opiekunem)

Bajanie: zajęcia literacko – animacyjne pobudzające wyobraźnię, rozwijające zainteresowania czytelnicze wśród małych dzieci, ale też wspierające rozwój małej i dużej motoryki. Czytanie książek dzieciom od najmłodszych lat jest bardzo ważne dla ich wszechstronnego rozwoju, jest też świetnym pretekstem i tematem do wspólnej zabawy, spędzania czasu oraz budowania więzi z dzieckiem. 

13:30 Zabawy ze sztuką (dzieci w wieku 6-9 lat)

Zabawy ze sztuką: zajęcia, na których dzieci poznają sztukę i poprzez kontakt z nią rozwijają swoją kreatywność oraz zdolności manualne.

15:00 MiCzytaj (dzieci w wieku 5-9 lat)

MiCzytaj: zajęcia literackie z elementami kreatywno-plastycznymi. Wspólne czytanie wybranych bajek, opowiadań i baśni dla dzieci. Po części poświęconej czytaniu omawiamy przeczytaną opowieść i wykonujemy prace kreatywne (różnymi technikami plastycznymi). Prace zostaną wywieszone w galerii bibliotecznej. Ideą zajęć jest rozbudzanie wyobraźni i kreatywności młodego czytelnika, wprowadzenie go w bajkowy świat książek dla dzieci, pokazanie, że książka to fajna przygoda i edukująca zabawa. 

 

Środa

 

13:30 Zabawy ze sztuką (dzieci w wieku 9-12 lat)

Zabawy ze sztuką: zajęcia, na których dzieci poznają sztukę i poprzez kontakt z nią rozwijają swoją kreatywność oraz zdolności manualne.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl