Spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem!

Data publikacji: 29/05/2023

Zapraszamy na rodzinne spotkanie z Adamem Wajrakiem, autorem między innymi “Na północ. Jak pokochałem Arktykę”. Będziemy rozmawiać o książkach dla dorosłych i dla dzieci. Będą “Detektyw Wróbel i złamane pióro”, “Wilki” oraz wiele innych.

Na spotkanie zaprasza Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

Adam Jerzy Wajrak – dziennikarz związanym z “Gazetą Wyborczą” od początku jej istnienia. Autor licznych książek i artykułów o tematyce przyrodniczej, zaangażowany działacz na rzecz ochrony przyrody. W 2006 roku zainicjował zbieranie podpisów pod petycją w sprawie obrony Doliny Rospudy, za cykl artykułów na ten temat otrzymał w 2007 roku Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego za najlepszy materiał dziennikarski, który wpłynął istotnie na życie Polaków. Jest również laureatem Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za tekst specjalistyczny (1998), otrzymał ponadto wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik “Time” za obronę środowiska naturalnego (2005). Wraz z żoną Nurią Selvą Fernandez, mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej.

Na spotkanie zapraszamy 5 czerwca (poniedziałek), godz. 18:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim.

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie z Adamem Wajrakiem organizowane jest w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.