Spotkanie autorskie z Martą Łabęcką i Moniką Rutką

Data publikacji: 26/07/2023

 

Zapraszamy na piknik z jednymi z najpopularniejszych pisarek dla młodych czytelników i czytelniczek – Moniką Rutką i Martą Łabęcką.

Marta Łabęcka – wydawanie książek nigdy nie było w jej planach. Nie było w nich nawet pisania, bo chociaż książki kocha od dziecka, nawet nie podejrzewała, że potrafiłaby sama jakąś napisać. Teraz to pasja, bez której nie wyobraża sobie życia, i jedna z nielicznych, która nie padła ofiarą jej słomianego zapału. Inspirację znajduje wszędzie, ale jej głównym źródłem zawsze będzie dla niej muzyka.

Monika Rutka – z wykształcenia logistyk, pracuje w wytwórni muzycznej, a po godzinach spełnia się w aktorstwie i pisarstwie. Przygodę z pisaniem zaczęła w 2010 roku na ostatnich kartkach zeszytu do matematyki, jednak dopiero w 2021 roku zdecydowała się podejść do tego na poważnie i opublikować swoją twórczość na Wattpadzie. W sieci zaistniała pod pseudonimem “poskladana” dzięki krótkim, pouczającym filmom w aplikacji TikTok. “Spark” jest jej debiutancką powieścią, zainspirowaną tym, co widziała, usłyszała i przeżyła.

Spotkajmy się 19 sierpnia (sobota) od godz. 16:00 w Letniej Bibliotece przy Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim.

WSTĘP NA SPOTKANIE JEST WOLNY!

Na spotkanie zaprasza Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki i Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński.

Spotkanie z Martą Łabęcką i Moniką Rutką jest organizowane w ramach projektu “Literatura jest wszędzie. Tak czytają młodzi!”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji u koordynatorki projektu, Magdaleny Żerek: m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl
 
Za pomoc w organizacji wydarzenia dziękujemy wydawnictwu beYA.
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl