Spotkanie autorskie z Natalią Fiedorczuk

Data publikacji: 22/06/2023

Autystyczny Dzień Dumy – święto obchodzone corocznie 18 czerwca od 2005 roku przez dorosłe osoby będące w spektrum autyzmu, które chcą, aby przestało być uważane za zaburzenie, a stało się akceptowaną formą odmienności.

Nawet jeśli nie wiedzieliście, że istnieje…to nadal możecie je obchodzić razem z nami i naszą gościnią, Natalią Fiedorczuk, pisarką, psychopedagożką, przewodniczącą Rady Fundacja Dziewczyny w Spektrum, która sama jest dziewczyną w spektrum.

Porozmawiamy o “twórczości i autyzmie”.

Rozmowę poprowadzi Magda Malinowska – kolejna dziewczyna w spektrum, prezeska Stowarzyszenie “Dla Autyzmu”.

Spotkanie dwóch neuroróżnorodnych dziewczyn jest próbą wyjścia poza schematy postrzegania osób w spektrum.
Dla ciekawskich.
Niezależnie od neurotypu.

Jest to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia “Dla autyzmu” oraz Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki, która ma na celu przybliżyć problematykę neuroróżnorodności oraz podnieść poziom zrozumienia dla osób w spektrum.

24 czerwca (sobota), godz. 11:00-13:00

Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57.

WSTĘP NA SPOTKANIE JEST WOLNY!

Partnerzy spotkania:

Patronat Honorowy: Burmistrz Grodzisk Mazowiecki, Grzegorz Benedykciński.