Spotkanie podróżnicze z Nelą Małą Reporterką

Data publikacji: 26/04/2022

 

Burmistrz Grodziska Mazowieckiego i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Nelą Małą Reporterką.

Spotkanie organizowane w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i jubileuszu 500-lecia uzyskania przez Grodzisk Mazowiecki praw miejskich.

Nela Mała Reporterka jest podróżniczką, pisarką i autorką programów telewizyjnych nadawanych w TVP ABC i TVP POLONIA. To młoda badaczka odległych kultur oraz świata zwierząt. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy miała 5 lat. Zwiedziła już ponad 50 krajów na wszystkich kontynentach. Dotarła nawet na Antarktydę. Jej idolami są Steve Irwin i Jacques Cousteau. Czterokrotna zdobywczyni nagrody Bestseller Empiku, jednocześnie pierwsza osoba w tak młodym wieku, która uzyskała to wyróżnienie.

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka “Nela na kole podbiegunowym” w 2017 została włączona do kanonu lektur, jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.

Nela jest ambasadorką Fundacji “The Adventure Starts Here Foundation” oraz inicjatorką kampanii społecznych, między innymi #UstaPysk, dotyczącej pierwszej pomocy dla zwierząt dzikich i domowych. W jednej ze swoich najnowszych książek “Nela na Wyspie Kangura”, opisała swoją misję ratunkową, na którą wyruszyła do Australii w poszukiwaniu zwierząt uwięzionych na terenach spalonego buszu. Za tę książkę dostała oficjalne podziękowania od Ambasadora Australii w Polsce. 

Na spotkaniu Nela Mała Reporterka opowie o swojej najnowszej książce – “Nela w Krainie Wombatów”.

Więcej informacji o Neli można znaleźć na
facebookowym fanpage’u  oraz
Instagramie.

Spotkanie odbędzie się 14 maja (sobota), godz. 15:00

Na spotkanie zapraszamy na świeżym powietrzu, poza budynkiem Mediateki.

Wstęp wolny!

 

Realizacja wydarzenia odbywa się w roku obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Grodziskowi Mazowieckiemu.

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura-Interwencje. Edycja 2022.

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl