Spotkanie z Mają Kołodziejczyk, autorką książki “Wszystkie twoje ślady”

Data publikacji: 11/12/2023

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz wolontariusze i wolontariuszki z młodzieżowego wolontariatu bibliotecznego zapraszają na spotkanie z Mają Kołodziejczyk, autorką książki “Wszystkie twoje ślady”.

Spotkanie połączone będzie z kiermaszem książki oraz dyskusją o literaturze Young adult, w której wezmą udział młodzi czytelnicy i młode czytelniczki oraz ekspertki – Krystyna Rózga z Fundacji Powszechnego Czytania i Alicja Górska oraz Zofia Chrobak, promotorki literatury Young Adult z wydawnictwa Ale!

O książce:

Elektryzujący świat amerykańskich lat 80. i akademicki klimat, w których rodzą się pierwsze prawdziwe przyjaźnie i miłości. Powieść “Wszystkie Twoje ślady” Mai Kołodziejczyk miała swoją premierę 11 października.

Większość życia Adama wypełniały ból i samotność. Pożar zabrał mu matkę, oszpecił ciało i odizolował od siostry Eve. Chłopak został adoptowany przez małżeństwo Williamsów z Ohio, które potrzebowało go jedynie do pomocy na farmie. Nie potrafił odnaleźć się jednak w małej społeczności. Jego codziennością były ciężka praca, nauka i powtarzalny rytm dnia.

Nie widział szansy na poprawę swojego losu, aż nadszedł dzień, który zmienił wszystko. Po nagłej śmierci ojczyma osiemnastoletni już Adam dziedziczy spory majątek. Pieniądze ze sprzedaży ziemi przeznacza na jeden cel, chce odnaleźć Eve. Po nieskutecznych próbach skontaktowania się z siostrą postanawia podążyć jej śladami. Wyrusza w daleką podróż na Florydę, gdzie rozpoczyna studia na artystycznej uczelni.

Tam poznaje trzech chłopaków, którzy deklarują pomoc w poszukiwaniach. Wśród nich jest charyzmatyczny Vincent. Popularny motocyklista z gitarą i hipnotyzującym głosem nie przypomina chłopaków z małej miejscowości w Ohio. Początkowa fascynacja zaczyna przeradzać się w uczucie, które przeraża Adama. Nie wie też, że Vincent skrywa pewien sekret.

“Witajcie na tętniącej muzyką uczelni artystycznej w stanie Floryda. Gotyckie mury akademii, czerwone kabriolety, rodzinne sekrety, nowoczesny teatr i buntownicy, którzy zakochują się w swoich kolegach, kiedy media grzmią o kryzysie AIDS i straszą przed równą miłością – to wzruszająca i szalona podróż przez rok 1985”.

Anouk Herman, autorka książki “Nigdy nie będziesz szło samo”

“Maja Kołodziejczyk stworzyła książkę, której się nie czyta… przez nią się płynie. Uwielbiam “Wszystkie twoje ślady” za miłość, która łamie granice, oraz przyjaźń ponad podziałami”.

Natalia Brożek, autorka powieści “Ktoś tu był przed tobą”

“Ta książka zabierze was na amerykański uniwersytet w latach 80., urzeknie klimatem najlepszych filmów tamtych lat, sprawi, że będziecie nucić największe hity tamtej dekady, przedstawi bohaterów, których pokochacie, a do tego wciągnie was w wir tajemnic i pytań. Adam i Vincent nie dadzą wam o sobie zapomnieć!”

Nadia Litwin, autorka powieści “Podopieczny cienia”

Maja Kołodziejczyk – absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Inspiracje czerpie z podróży, historii, obserwacji ludzi. Kreatywna dusza. Jeśli nie pisze, zapewne myśli o tym, co mogłaby napisać. Nie boi się poruszać trudnych, społecznych tematów. Zadebiutowała powieścią “Czerwony Ptak” (czerwiec 2023). Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @_majakolodziejczyk

Wydawnictwo Ale! – imprint Wydawnictwa Agora specjalizujący się w literaturze obyczajowej, romansach oraz new adult. Marka zadebiutowała na rynku w styczniu 2023 roku. W portfolio wydawnictwa znajdują się powieści autorek tj. K.N. Haner (“Dyrektor generalny”, “Dyrektorka generalna”, “Wycena”, “Zapłata” – premiera w listopadzie) czy Weronika Jaczewska (“Niegrzeczny prezes”, “Niepokorny driver”, “Shameless”, “Heartless”), a także “Scandalized”, pierwsza powieść Ivy Owens, znanej w Polsce jako połówka duetu pisarskiego Christina Lauren, a także debiutanckie powieści obyczajowe i romanse N. S. Perkins (“The Infinity Between Us”), Jen Devon (“Gdy wschodzi słońce”) czy Hannah Bird (“The End and Then”). Na jesieni ukaże się “Miasto grzechu” Aleksandry Troszczyńskiej oraz powieść Mai Kołodziejczyk.

Dziewczyna z książką, zaproszenie na spotkanie
Spotkanie odbędzie się 16 grudnia (sobota),
w godz. 12:00-14:00 w sali wielofunkcyjnej Mediateki
przy ul. 3 Maja 57.

Plan wydarzenia:

10:00 – 14:00 kiermasz książki
12:00-14:00 spotkanie autorskie z Mają Kołodziejczyk, autorką książki “Wszystkie twoje ślady” oraz dyskusja o literaturze młodzieżowej z ekspertką, Krystyną Rózgą z Fundacji Powszechnego Czytania i Alicją Górską oraz Zofią Chrobak, promotorkami literatury Young Adult z wydawnictwa Ale!

Wstęp na spotkanie jest wolny!

Spotkanie organizowane w ramach projektu “Literatura jest wszędzie. Tak czytają młodzi!”.

Więcej informacji u koordynatorki projektu,