Zapraszamy na niezwykłe spotkanie, podczas którego Marcin Ryszka opowie o tym, jak czasem bardzo pomaga fakt, że nie widzi się stojących przed człowiekiem przeszkód.
Marcin Ryszka jest sportowcem i dziennikarzem. Nie uważa się za kogoś wyjątkowego. Żyje jak każdy: ma pracę, żonę, uprawia sporty, zwiedza świat, zajmuje się dzieckiem. Utratę wzroku w wieku 5 lat potraktował nie jako przekleństwo losu, ale szansę. Nikt lepiej nie opowie o życiu niewidomych niż on.
Dowiedz się, o czym śnią, jak grają w piłkę i kim w ogóle są niewidomi (podpowiadamy: ludźmi, nie kosmitami!). Będzie też o problemach, ale jeśli liczysz na dramaturgię, rozczarujesz się – podobnie jak żądni sensacji reporterzy, którzy spodziewali się po zawodnikach blind footballu, że płaczą w szatni nad swoim losem.
W tej książce nie ma łez (chyba że chodzi o łzy szczęścia lub śmiechu). Jest za to dawka ogromnej życiowej motywacji i sama prawda.
Chcemy, żebyście ją poznali. ZOBACZYLI niewidomych.
O tym właśnie jest książka “Nie widzę przeszkód”. Jak powstała i jak wygląda życie Marcina Ryszki opowiedzą jej autorzy – sam bohater, Marcin Ryszka i Jakub Białek.
Marcin Ryszka
Niewidomy paraolimpijczyk, kapitan reprezentacji Polski w blind footballu, dziennikarz Weszło FM, pracownik Akademii Górniczo-Hutniczej. Prywatnie mąż i ojciec. Prezes fundacji Nie widząc przeszkód.
Jakub Białek
Jest dziennikarzem i twórcą programów o polskiej piłce nożnej związanym z serwisem Weszło. Prowadzi poranki i komentuje mecze, przeprowadza wywiady i przygotowuje reportaże, podróżując po całym świecie.
Teksty pochodzą z materiałów prasowych Wydawnictwa SQN.
Zapraszamy na spotkanie 10 listopada (czwartek), godz. 17:00,
Biblioteka Główna (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57
Spotkanie odbędzie się z tłumaczeniem na język migowy.
Wstęp na wydarzenie jest wolny!
Spotkanie organizowane w ramach projektu “Kultura bez barier”.
Projekt pn. “Kultura bez barier” realizowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.