Spotkanie z Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu “Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka”

Data publikacji: 30/01/2024

 

Stowarzyszenie Nowa Kultura i Edukacja, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Grzegorz Benedykciński i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zapraszają na spotkanie z Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu “Dziennik okupacyjny Stanisława Rembeka”, pamiętnika pisarza mieszkającego na przedmieściach Grodziska podczas II wojny światowej. To pierwszy komiks poświęcony realiom panującym podczas okupacji lat 40. XX wieku w Grodzisku.

Stanisław Rembek spędził lata II wojny światowej na styku Grodziska i Milanówka. Tutaj mieszkał, żył, zajmował się domowymi obowiązkami, spotykał z przyjaciółmi i czekał na zakończenie wojny. Niemal codziennie Rembek zapisywał swoje myśli i wydarzenia w pamiętniku. Z biegiem czasu wpisy stawały się coraz rzadsze, ale jedno pozostawało w nich niezmienne – mimo ciężkiego losu, biedy, frustracji i lęku, w głowie pisarza cały czas tliła się nadzieja.

Michał Rzecznik – kulturoznawca, scenarzysta i rysownik, twórca żartów rysunkowych. Kierownik działu Edukacji i Wystaw Muzaum Karykatury w Warszawie.

Współautor komiksów: “Sylwetki i cienie”, “Reformator. Marcin Luter”, “88/89”, “Żona dyplomaty” i “Strzały na Służewcu”, “Maczużnik”, “S/N”. Wydawca zinów.

Członek artystycznej grupy Maszin. Współodpowiedzialny za fanpage “Naprawdę nieśmieszne rysunki”.

Spotkanie poprowadzi Piotr Strzemieczny, prezes stowarzyszenia Nowa Kultura i Edukacja, dziennikarz kulturalny.

plakat, zaproszenie na spotkanie z autorem Dziennika okupacyjnego Stanisława Rembeka

 
Na spotkanie zapraszamy
9 lutego (piątek), godz. 18:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki)
przy ul. 3 Maja 57 w Grodzisku Mazowieckim
 
Wstęp wolny!
 

Więcej informacji o komiksie: https://tiny.pl/czvwq

Wydawnictwo objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego.
 
Spotkanie jest organizowane w ramach programu BLISKO.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl