Warsztaty “Wszystko widzę jako sztukę” z Ewą Solarz

Data publikacji: 17/01/2024

 

Zapraszamy Was na rodzinne warsztaty w ramach projektu OKO NA ŚWIAT L’œil du monde. Tym razem na spotkanie z dziećmi jedzie Ewa Solarz, autorka książki “Wszystko widzę jako sztukę”. Do zobaczenia 27 stycznia!

“Wszystko widzę jako sztukę: pielenie ogródków, obieranie ziemniaków, szydełkowanie… Sztuka nie musi być poważna” – to słowa artystki Julity Wójcik i tytuł książki dla dzieci o sztuce współczesnej. Czy liczenie od zera do nieskończoności, przyklejanie niebieskiej taśmy, układanie zabawek w litery, kolorowanie kwadracików, udawanie w łazience tęczy albo haftowanie słów może być sztuką? Podczas warsztatów autorka książki opowie dzieciom, dlaczego warto chodzić do muzeów, o fascynujących pomysłach artystów i zachęci do wspólnej zabawy w sztukę. Artyści, których prace omówimy podczas warsztatów, to Roman Opałka, Edward Krasiński, Ryszard Winiarski, Marcin Berdyszak, Cezary Dziaczkowski, Monika Drożyńska.
 
EWA SOLARZ – historyczka sztuki, kuratorka wystaw, autorka książek. Wierzy, że dobra książka wyrabia w dziecku wrażliwość i gust artystyczny. W swoich książkach łączy estetykę z wartościową treścią. Zajmuje się popularyzacją polskiej kultury. Autorka książek “D.E.S.I.G.N.”, “Wszystko widzę jako sztukę”, “Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu”, “Ilustrowany elementarz dizajnu” oraz “Ziemianie”.

plakat, uśmiechnięta autorka książki, Ewa Solarz, zaproszenie na warsztaty

 
Na warsztaty zapraszamy
27 stycznia (sobota), godz. 12:00
Biblioteka Główna (II p. Mediateki)
przy ul. 3 Maja 57.
 
Wstęp wolny, ale jeśli jesteś zdecydowana/y na uczestnictwo w warsztatach napisz do nas m.zerek@biblioteka.grodzisk.pl
 
Dzięki temu będziemy mogli sprawniej przygotować warsztat.  
 
Do zobaczenia!

 

 

 

 

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl