Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Dyskusyjny Klub Książki

27 lutego 2020 @ 17:00 - 19:00

Dyskusyjny Klub Książki to kameralne spotkania przy dobrej lekturze i kawie – dla miłośników literatury!

Na najbliższym spotkaniu będziemy rozmawiać o książce “I góry odpowiedziały echem”. Książka Khaleda Hosseini jest historią o rodzeństwie – Pari i Abdullah, którzy zostają rozdzieleni i muszą przeżyć życie osobno. Skutki ich rozdzielenia odbijają się echem przez lata w Kabulu, Paryżu, San Francisco i na greckiej wyspie Timos. Książka rozpoczyna się opowieścią o mężczyźnie, który musi poświęcić jedno ze swoich dzieci, aby ocalić resztę. Wybrał najmłodszego syna, a myśl ta prześladuje go przez całe życie, więc rozpoczyna podróż aby uratować swojego ukochanego syna. 

Program „Dyskusyjne Kluby Książki” jest inicjatywą Instytutu Książki, mającą na celu promocję czytelnictwa i integrację środowisk skupionych wokół bibliotek publicznych.

To propozycja dla tych, którzy nie tylko lubią czytać książki, ale i o nich rozmawiać, chcą poznawać nowych autorów i gatunki literackie.

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego w naszej bibliotece odbywają się raz w miesiącu w Pawilonie Kultury, w czwartek o godzinie 17:00. Dokładny termin każdego kolejnego spotkania jest ustalany przez klubowiczów i podany na naszej stronie internetowej oraz Facebooku.

Spotkania odbywają się w miłej i kameralnej atmosferze, przy filiżance dobrej kawy. Dyskusja toczy się wokół jednego tytułu, wcześniej wybranego przez klubowiczów z listy pozycji udostępnionych przez Instytut Książki. Egzemplarze omawianej książki można wypożyczyć w bibliotece.

Członkiem klubu może zostać każdy, nie trzeba się zapisywać, wystarczy po prostu przyjść na spotkanie. I co ważne, uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji, ani znać się na literaturze. Nie oceniamy gustów czytelniczych, szanujemy różne opinie, łączy nas pasja czytania i chęć dzielenia się wrażeniami po przeczytanej lekturze.

Spotkanie odbywa  się w Filii nr 2, Pawilon Kultury, ul. Westfala 3.

DKK

Szczegóły

Data:
27 lutego 2020
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Pawilon Kultury
Westfala 3
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie 05-827 Polska

Organizator

Pawilon Kultury
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

    wpChatIcon