Spotkanie organizacyjne wolontariatu młodzieżowego

9 listopada 2022 @ 17:00 - 18:00

Każdy z Czytelników i każda z Czytelniczek biblioteki, który/która ukończył/a 13 lat,

może należeć do wolontariatu bibliotecznego.

Wolontariat jest wspaniałą przygodą, której się nie zapomina!

Podstawowym celem wolontariatu  jest integracja lokalnej społeczności ludzi, którzy stanowią przedstawicieli różnych szkół i środowisk. W bibliotece mogą się poznać, porozmawiać o swoich pasjach i zainteresowaniach, ale też wspólnie przyczynić się do rozwoju czytelnictwa nie tylko w Grodzisku Mazowieckim. Wolontariusze pomagają w organizacji wydarzeń bibliotecznych, współtworzą ofertę dla młodzieży oraz pomagają w pracach biblioteki.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek w Polsce. Jej przestrzeń i wyposażenie zostały pomyślane tak, by pozwolić na realizowanie najbardziej nowatorskich działań związanych z książką, ale też by cieszyć jej wyglądem. Praca w bibliotece uczy korzystania z najnowszych technologii, pozwala na podejmowanie wyzwań, które nie są możliwe do zrealizowania w innych placówkach. Przede wszystkim jednak uczy odpowiedzialności, kreatywności i współdziałania z dorosłymi oraz rówieśnikami. Na wolontariacie można się rozwijać i nabyć nowe kompetencje, które są potrzebne w planowaniu ścieżki kariery oraz podejmowaniu pracy

Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 13 lat, posiada kartę biblioteczną oraz podpisze “Porozumienie o współpracy” i uzyska pisemną zgodę rodzica na uczestnictwo w wolontariacie (w przypadku osób niepełnoletnich). Regulamin znajduje się do pobrania w zakładce Regulaminy.

Spotkania organizacyjne wolontariatu młodzieżowego odbędą się:

12 października, 9 listopada, 7 grudnia, 11 stycznia, 8 lutego, 15 marca, 12 kwietnia, 17 maja

w godz. 17:00-18:00

Biblioteka Główna, Grodzisk Mazowiecki,

ul. 3 Maja 57 (II p. Mediateki)

17:00-18:00 Зустріч молодіжного волонтаріату (після 13 року життя Бібліотека Головна)

Зустрічі відбуваються один раз на місяць. Слідкуй за календарем подій. Більше про волонтаріат тут.

Spotkania młodzieżowe w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki organizowane są w ramach programu “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.

Projekt “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International ze środków Danmarks Indsamling oraz SCI.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International з фонду Danmarks Indsamling і SCI.

9 listopada 2022
Wydarzenie Category: