Zbiórka pluszaków dla dzieci z Ukrainy!

Data publikacji: 09/03/2022

Nic tak nie pocieszy dziecka, jak pluszowy przyjaciel! Maskotki mają wielką moc. Tworzą poczucie bezpieczeństwa i wspierają dzieci w kryzysowych sytuacjach.

Wiemy też, że każdy z nas ma w sobie ogromne pokłady empatii, które sprawiają, że potrafimy zjednoczyć się, aby pomóc drugiemu człowiekowi. W ostatnich dniach pokazujemy to codziennie.

Planujemy spotkanie integracyjne dla dzieci z Ukrainy. Niektóre z nich musiały zostawić swoje zabawki w ogarniętym wojną kraju. Nie mają pluszowego wsparcia. A przecież każdy z nas pamięta, jak ważna jest dla dziecka własna przytulanka.

Aby wesprzeć dzieci z Ukrainy, organizujemy zbiórkę pluszaków. Wręczymy je dzieciom, które przyjdą do biblioteki na spotkanie integracyjne.

Spotkanie integracyjne dla rodzin ukraińskich organizujemy we wtorek, 15 marca, w godzinach 16.00-17.30 w sali koncertowej Mediateki.

PAMIĘTAJ! Dzieci z Ukrainy wiele przeszły. Ważne więc, by prezenty, którymi je obdarowujemy były nowe lub czyste, takie jakie chcielibyście podarować własnemu dziecku. Nie przynoście też dużych pluszaków. Potrzebujemy takie, które będzie łatwo zabrać dziecku ze sobą.

Maskotki prosimy przynosić do Biblioteki Głównej

(II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57

do poniedziałku (14.03) do godziny 20.00.