19 grudnia 2019 @ 17:00 - 18:00

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki! Na to spotkanie uczestnicy wybrali wyjątkową książkę Tomka Michniewicza “Swoją drogą”. Jeśli kochacie podróżować, jeśli czytacie literaturę podróżniczą, reportaże, a może dopiero chcielibyście zacząć i szukacie miejsca w którym rozmawia się tylko o dobrych książkach… dobrze trafiliście! 😉

Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki odbywają się raz w miesiącu, na każdym omawiamy jeden tytuł – wybrany wcześniej przez klubowiczów. Akcja odbywa się pod patronatem Instytutu Książki.

Tomek Michniewicz to postać wyjątkowa i chcemy to spotkanie poświęcić jego literaturze. To podróżnik, dziennikarz, reportażysta i organizator wypraw. Autor pięciu bestsellerowych, nagradzanych reportaży książkowych, programu „Inny świat” w telewizji TTV i audycji „Mapa świata” w Radiu Zet. Laureat m.in. czterech statuetek na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel oraz nagrody Osobowość Roku, dwukrotnie nominowany do nagrody National Geographic „Traveler”.

O czym opowiada książka “Swoją drogą”? To historia trzydziestolatka z korporacji uciekającego od codziennej rutyny do afrykańskiej dżungli. Młodej kobiety konfrontująca się ze swoimi największymi obawami w świecie ortodoksyjnego islamu. Dojrzałego mężczyzny, który postanawia wreszcie odwiedzić miejsca, o których marzył przez czterdzieści lat. Wszyscy troje usłyszeli taką samą propozycję: „Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem – decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili. Więc gdzie chciałbyś teraz być?”.

Tomek Michniewicz "Swoją drogą"

19 grudnia 2019
,