Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Programowanie Minecraft

29 maja 2023 @ 16:00 - 17:30

|Powtarzające się Wydarzenie (Zobacz wszystkie)

An event every week that begins at 16:00 on poniedziałek, repeating until 29 maja 2023

W każdy poniedziałek od 16:00 do 17:30 zapraszamy do sali Youmedia na Programowanie Minecraft dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat! Zajęcia na zapisy*.

 

Zajęcia z wykorzystaniem edukacyjnej wersji, popularnej wśród dzieci i młodzieży, gry Minecraft przeznaczone są dla grupy wiekowej od 8 do 12 lat. Obejmują one cotygodniowe zajęcia, w wymiarze 4 dni dla jednej grupy, w godzinach od 16:00 do 17:30. W tym czasie grupa licząca maksymalnie 12 osób uczy się jak wykorzystywać dodatkowe funkcjonalności gry niedostępne w wersji podstawowej. Założeniem zajęć jest przeprowadzenie podstawowego szkolenia z podstaw programowania obiektowego z wykorzystaniem funkcji Microsoft MakeCode. Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak kontrolować świat gry wykorzystując do tego kodowanie w konstruktorze kodów oraz Agenta, który jako nasz pomocnik będzie wykonywał stworzone programy.

 

Ważne:

  • Aby uczestniczyć w zajęciach należy posiadać kartę biblioteczną.
  • Zajęcia odbywają się w sali Youmedia w Bibliotece Głównej (ul. 3 Maja 57).
  • Sala Youmedia jest Strefą Czystą co oznacza, że w zajęciach uczestniczymy bez obuwia.  

 

*Aby zapisać się na zajęcia można dołączyć do naszej grupy na Facebooku Youmedia Grodzisk oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się w wyróżnionym poście. Link do formularza zgłoszeniowego na zajęcia programowania z Minecraft dostępny jest również tutaj.

Zgłoszony uczestnik zostanie potwierdzony telefonicznie.

 

Кожного понеділка з 16:00 до 17:30 запрошуємо до зали Youmedia на заняття Πрограмування  Minecraft для дітей віком від 8 до 12 років. Участь в заняттях за попереднім записом.

Заняття з використанням навчальної версії, яка має велику популярність серед дітей та молоді гри Minecraft, призначені для  вікових груп 8 – 12 років. Включають вони в себе щотижневі заняття у вимірі 4 дні для одної  з 16:00 до 17:30. В той час, група, яка налічує максимально 12 осіб, навчається як використовувати додаткові функції гри, що є недоступними в основній версії. Основою занять є проведення навчання з основ програмування об’єктивного з використанням функції  Microsoft MakeCode. На заняттях діти дізнаються як контролювати світ гри, використовуючи до цього  кодування в конструкторі кодів або Агента, який як наш помічник, буде виконувати створені програми.

Важливо:

  • Для участі в заняттях потрібно мати карту бібліотечну.
  • Заняття відбуваються в залі Youmedia в Бібліотеці Головній ( вул.3 Мая 57)
  • Зала Youmedia є Чистою Зоною, тобто учасники занять знаходяться в залі без взуття.
  • Для запису на заняття можна долучитися до нашої групи на Facebook Youmedia Grodzisk, або заповнити формуляр, який знаходиться в виділеному дописі. Πосилання до формуляру учасника занять програмування Minecraft також можна знайти тут!

Записаний учасник занять буде повідомлений телефоном.

“Programowanie” to cykl spotkań organizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki w ramach programu “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”.

“Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni”, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.

Projekt “Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International ze środków Danmarks Indsamling oraz SCI.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International з фонду Danmarks Indsamling і SCI. 

Szczegóły

Data:
29 maja 2023
Czas:
16:00 - 17:30
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki
3 Maja 57
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie 05-825 Polska
Telefon:
221202900
Strona internetowa:
www.biblioteka.grodzisk.pl
Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

wpChatIcon
Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl