Tuszem na papierze

Nasza biblioteka  otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu na autorski projekt.  Każdego roku piszemy wnioski i pozyskujemy dodatkowe fundusze na realizację projektów promujących literaturę i czytelnictwo. Projekt “Tuszem na papierze – Świat oczami mangaków”  to projekt multimedialny, składający się z dwóch modułów, dzięki któremu poznacie świat komiksu japońskiego od podszewki!

Pierwszy moduł, to cykl dwunastu artykułów Mangacy z naszego regału, które przedstawią postacie twórców japońskiego komiksu. Prace większości z nich można znaleźć w naszej bibliotece lub je zamówić! Chcemy przybliżyć najbardziej wartościowe pozycje na polskim rynku i ich twórców. Opiszemy postacie, których twórczość odegrała niebagatelną rolę w rozwoju komiksu w Japonii i popularyzacji tego medium na świecie i w Polsce, oraz na popkulturę zachodniego świata. Co należy zaznaczyć, prace wszystkich tych autorów są dostępne  w języku polskim i mogą wchodzić w skład księgozbioru bibliotek. Artykuły zostaną zebrane i wypuszczone w formie publikacji elektronicznej.

Drugi moduł, Historie mangą pisane, to cykl szkoleń i spotkań on-line o wybranych zagadnieniach  z tematyki mangowej – historia mangi, wpływy sztuki europejskiej na japoński komiks, studio Ghibli czy ekranizacje mangi. Więcej o planowanych spotkaniach można przeczytać tutaj.

Osamu Tezuka

Osamu Tezuka

CLAMP

CLAMP

Katsuhiro Otomo

Katsuhiro Otomo

Makoto Shinkai

Makoto Shinkai

Riyoko Ikeda

Riyoko Ikeda

Moto Hagio

Moto Hagio

Kaori Yuki

Kaori Yuki

Naoki Urasawa

Naoki Urasawa

Yukito Kishiro

Yukito Kishiro

Gainax & Yoshiyuki Sadamoto

Gainax & Yoshiyuki Sadamoto

Tutsomu Nihei

Tutsomu Nihei

Jirō Taniguchi

Jirō Taniguchi

CYKL ARTYKUŁÓW WYDALIŚMY JAKO PLIK PDF PODSUMOWUJĄCY WSZYSTKIE OPISANE POSTACIE ŚWIATA MANGI

Artykuły "Mangacy z naszego regału" podsumowanie

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Menu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

ul. 3 Maja 57
05-825 Grodzisk Mazowiecki

tel: 22 120 29 00
kontakt@biblioteka.grodzisk.pl