Tuszem na papierze

Nasza biblioteka  otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu na autorski projekt.  Każdego roku piszemy wnioski i pozyskujemy dodatkowe fundusze na realizację projektów promujących literaturę i czytelnictwo. Projekt “Tuszem na papierze – Świat oczami mangaków”  to projekt multimedialny, składający się z dwóch modułów, dzięki któremu poznacie świat komiksu japońskiego od podszewki!

Pierwszy moduł, to cykl dwunastu artykułów Mangacy z naszego regału, które przedstawią postacie twórców japońskiego komiksu. Prace większości z nich można znaleźć w naszej bibliotece lub je zamówić! Chcemy przybliżyć najbardziej wartościowe pozycje na polskim rynku i ich twórców. Opiszemy postacie, których twórczość odegrała niebagatelną rolę w rozwoju komiksu w Japonii i popularyzacji tego medium na świecie i w Polsce, oraz na popkulturę zachodniego świata. Co należy zaznaczyć, prace wszystkich tych autorów są dostępne  w języku polskim i mogą wchodzić w skład księgozbioru bibliotek. Artykuły zostaną zebrane i wypuszczone w formie publikacji elektronicznej.

Drugi moduł, Historie mangą pisane, to cykl szkoleń i spotkań on-line o wybranych zagadnieniach  z tematyki mangowej – historia mangi, wpływy sztuki europejskiej na japoński komiks, studio Ghibli czy ekranizacje mangi. Więcej o planowanych spotkaniach można przeczytać tutaj.

Osamu Tezuka

Osamu Tezuka

CLAMP

CLAMP

Riyoko Ikeda

Riyoko Ikeda

Moto Hagio

Moto Hagio

Yukito Kishiro

Yukito Kishiro

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.